Afrin'de patlama! Ölü ve yaralılar var

Zeytin Dalı Harekatı'nın başladığı tarihin birinci yıldönümünde Afrin'de peş peşe bombalar patladı. Şehir merkezinde yolcu otobüsüne yönelik bombalı saldırıda 2 kişi hayatını kaybetti, 8 kişi de yaralandı. İkinci saldırıda ise ilçe merkezindeki işlek bir caddede yer alan çöp konteynırına yerleştirilen bomba patlatıldı. Patlamada, ölen ya da yaralanan olmadı.

Afrin'de patlama! Ölü ve yaralılar var

Türk Silahlı Kuvvetleri ve Özgür Suriye Ordusu'nun Zeytin Dalı Harekatı'nı başlattığı tarihin birinci yıldönümünde, teröristler Afrin'de yolcu otobüsüne bombalı saldırı düzenledi.

Afrin'de, terör örgütü YPG/PKK tarafından gerçekleştirildiği düşünülen bombalı iki saldırı meydana geldi.

İlk saldırıda, bir yolcu otobüsüne yerleştirilen bomba düzeneği, aracın ilçe merkezinde Kawa kavşağı olarak bilinen mevkiden geçtiği sırada infilak ettirildi.

Patlamada, otobüsteki 2 sivil hayatını kaybederken 8 yolcu yaralandı.

İKİNCİ SALDIRI

İkinci saldırıda ise ilçe merkezindeki işlek bir caddede yer alan çöp konteynırına yerleştirilen bomba patlatıldı. Patlamada, ölen ya da yaralanan olmadı.

Terör örgütü YPG/PKK, Zeytin Dalı Harekatı'yla Afrin'den çıkartılmasından sonra zaman zaman sivilleri ve güvenlik güçlerini hedef alan saldırılar düzenliyor.(AA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 12 yorum
Acaba demeden geçemeyeceğim..On lar mı yoksa Suriye'ye girmek amaçlı Kilis'e 78-roket sallarız diyen akıl mı yapanlar.Kocaman bir ? işareti.
Acaba senin zihniyet o taraftın mi halen o taraf haksız di diyenlerden misin? de halen onları savunan açıklama yapıyorsun...
Tayyo emmi nerdesin? Fethettiğin toprakta kargaşa çıktı
"sırtımızı PYD PKK ya yasladık elbette" diyenlere Oy vermeyi " Milli Vazife" bilen Milliyeti belirsizlerden başka türlü bi yorum beklenmezdi
Munbicteki patlamaya karsilik verilmis anlasilan..ABD patlamayi bizden bilmis..Halbuki isid ustlenmisti.
@imhotep419 mimbiçtekide sizden afrindekide.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler