Afrin'den yeni görüntüler! Teröristler evlerin arasından Türkiye'ye saldırıyor

Zeytin Dalı Harekatı kapsamında İHA'lar tarafından çekilen görüntüler, YPG/PKK terör örgütü mensuplarının meskun mahallerden Türkiye'ye yönelik saldırılarını gözler önüne serdi. Hatay, Reyhanlı ve Kilis'te bugüne kadar 7 sivilin öldüğü, 113 sivilin de yaralandığı saldırıların failleri İHA'lar tarafından görüntülendi.

Afrin'in batısındaki Cinderes'in kenar mahallelerinde çekilen görüntülerde, üzerinde top bulunan özel donanımlı bir aracın etrafında sivil kıyafetli üç terörist görülüyor. Bu sırada, uçaksavar yüklü bir araç da teröristlerin yanına yaklaşıp kısa süre bekledikten sonra buradan ayrılıyor.

afrina1

Teröristler, top bulunan aracı Türk topraklarını hedef alacak şekilde konuşlandırdıktan sonra atış ayarı yapıyor. Hedef gözeterek atış yapan teröristler, bulundukları bölgeden hızlıca uzaklaşıyor.

afrina2

İHA tarafından adım adım takip edilen teröristler bir süre sonra YPG/PKK'ya ait örgüt karargahına ulaşıyor. Örgüt karargahında başka teröristlerin de bulunduğu görülüyor.

afrina3

Görüntülerde dikkat çekici başka bir ayrıntı da terör örgütü mensuplarının, İHA'ların karargahın görüntüsünü çekememesi ve görüş açısını kapatması için lastik yakmaları.

afrina4

İHA'lar tarafından takip edilen ve görüntülenen teröristlerin saldırı sonrası saklandıkları örgüt karargahı, TSK tarafından nokta atışıyla tam isabetle havaya uçuruluyor.

afrina6

24 GÜNDE AFRİN'DE TÜRK TOPRAKLARINA 98 ROKET HAVAN ATILDI

Terör örgütü YPG/PKK, Zeytin Dalı Harekatı başladıktan sonra 21 Ocak'tan bu yana Hatay ve Kilis'te sivil yerleşim yerlerine 98 roket ve havanla saldırı düzenledi. Bu saldırılarda 2'si Suriyeli 7 sivil hayatını kaybetti, 113 kişi yaralandı.

afrin1

AA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 31 yorum
"Teröristler sivilleri Kalkan yapmaya devam ederde Bizde; siviller zarar görmesin die çok fazla Şehid vermeye başlarsak; işin sonu, Bizim anamız ağlayacağına onların anası ağlasın durumuna gelebilir" demiştik hayırlısı olsun bakalım Milli piyade tüfeğimiz Cepheye gönderilirken bile Reis e ve Millete laf çakma derdine düşüp "Hani AK kefenliler" diyen Soysuz ve Onun o kusmuğunu beğenme yarışına giren puştlar Bugün Tankın Üzerinde RABİA İşareti yapan Aslan Mehmetçiği görünce gerçekyüzlerini birkez daha ortaya çıkardılar REZİLOĞLUREZİLLLER! nemal olduğunuzu Biliyoruz
helal olsun mehmetçiğe nokta atışı
Cok keyifli bunlari vurmasi:)
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler