Afrin’de terörle mücadele eden Mehmetçiğe bayrak yürüyüşlü destek

Aydın’ın Didim ilçesinde Afrin’de devam eden Zeytin Dalı Harekatı’nda terör örgütüyle mücadele eden Mehmetçiklere destek olmak ve şehit askerleri anmak için bayrak yürüyüşü düzenlendi.Suriye’nin Afrin bölgesinde devam eden Zeytin Dalı Harekatı’nda görev yapan Mehmetçiğe moral vermek ve şehit askerleri anmak amacıyla Didim’de 75 Gençlik Derneği ’bayrak’ yürüyüşü düzenlendi.

Afrin’de terörle mücadele eden Mehmetçiğe bayrak yürüyüşlü destek

Aydın’ın Didim ilçesinde Afrin’de devam eden Zeytin Dalı Harekatı’nda terör örgütüyle mücadele eden Mehmetçiklere destek olmak ve şehit askerleri anmak için bayrak yürüyüşü düzenlendi.
Suriye’nin Afrin bölgesinde devam eden Zeytin Dalı Harekatı’nda görev yapan Mehmetçiğe moral vermek ve şehit askerleri anmak amacıyla Didim’de 75 Gençlik Derneği ’bayrak’ yürüyüşü düzenlendi. Merkez Camisi önünde başlayan yürüyüşe Didim Kaymakamı Mehmet Türköz, Didim İlçe Emniyet Müdürü Serkan Demircioğlu, Didim İlçe Jandarma Komutanı Gürkan Kabakçı, siyasi parti ve meslek örgütleri temsilcileriyle bine yakın vatandaş katıldı. Açılan dev Türk bayrakları ve marşlar eşliğinde gerçekleşen yürüyüş, Cumhuriyet Caddesi ve Atatürk bulvarı üzerinden Kent meydanında sona erdi.

Yağmura rağmen kent meydanında sona eren yürüyüşün ardından şehitler için 1 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu; akabinde İstiklal Marşı okundu. Daha sonra Şehitlerimiz için Kuran-ı kerim okunup dualar edildi ve lokma hayrında bulunuldu.

Yürüyüşle ilgili değerlendirme yapan Didim Kaymakamı Mehmet Türköz, “Suriye’deki zeytin dalı operasyonumuzun 20. günü; Mehmetçiğimiz 20 gündür orada çetin şartlarda mücadele ediyor. Malumunuz uzun süredir hudutlarımızın dışında Suriye topraklarından vatanımıza karşı bir terör saldırısı mevcuttu. Bu malum PKK’nın oradaki uzantısı olan PYD ve YPG dediğimiz terör örgütlerince hudutlarımıza saldırı vardı. Biz dünyada her zaman söylüyoruz, barış için mücadele eden tek milletiz, tek orduyuz. 1974’de Kıbrıs’ta olduğu gibi Kıbrıs’a nasıl barış getirdiysek, Suriye’de barışı getirmek maksatlı, Silahlı kuvvetlerimiz 20 gündür orada mücadele ediyor. Buradan oradaki kahraman Mehmetçiğimize selam ve şükranlarımızı iletiyoruz. Ayaklarına taş değmesin, burunları kanamasın. Yapmamız gerekeni de devletimiz yapıyor. Bizimde yapmamız gereken el birliğiyle milli birlik ve beraberliğimizi milli meselelerde ortaya koymamız gerekiyor. Türk Türkiye’de olduğu gibi basında da gördük, Hatay’daki Yörük teyzemiz gibi, herkesin elinde gelen yapması gereken bir şey var. Biz Didim halkı olarak kalbimizin Mehmetçiğimizle beraber olduğunu göstermek için Didim 75. Gençlik derneği tarafından bir yürüyüş organize edildi. Bizde vatandaş, kamu görevlisi ev esnaf olarak katıldık. Onlara dua gönderdik; Allah kabul etsin” dedi.

Didim 75 Gençlik derneği Başkan yardımcısı Mehmet Vela ise, “Suriye Afrin’deki yurdumuzu karşı yapılan terör saldırılarını def etmek için mücadele eden askerlerimizin yanında olduğunu göstermek için, operasyonda ebediyete intikal eden şehitlerimiz için, dualar edip onların yanında olduğumuzu göstermek istedik. Gelen herkese teşekkür ederim; katılımcıların emeğine sağlık” diye konuştu.

Afrin’de terörle mücadele eden Mehmetçiğe bayrak yürüyüşlü destek

Afrin’de terörle mücadele eden Mehmetçiğe bayrak yürüyüşlü destek

Afrin’de terörle mücadele eden Mehmetçiğe bayrak yürüyüşlü destek

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Diğer Haberler