Afrin’e gidecek JÖH’lere moral için dostluk maçı yapıldı

Mardin Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Mardinmasa ekibi cuma günü Afrin’e gidecek olan Jandarma Özel Harekat (JÖH) askerleri ile halı sahada düzenlenen dostluk maçında bir araya geldi.

Mardin Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Mardinmasa ekibi cuma günü Afrin’e gidecek olan Jandarma Özel Harekat (JÖH) askerleri ile halı sahada düzenlenen dostluk maçında bir araya geldi. 9-9 berabere biten maça vatandaşlar Türk Bayraklarıyla katılarak Mehmetçiğe destek sloganları attı. Mardin Valisi Mustafa Yaman, Mehmetçiğe destek ve moral için bir araya geldiklerini belirterek, Türkiye’nin Afrin’de gerçekleştirdiği Zeytin Dalı Harekatı’ndan zaferle döneceğini söyledi.
Afrin’e gerçekleştirilen Zeytin Dalı Harekatı’na cuma günü Mardin’den katılacak olacak JÖH timleri ile Mardin Büyükşehir Belediyesi Mardinmasa ekibi halı sahada düzenlenen maçta bir araya geldi. Berabere biten maçın kazananı dostluk olurken, taraftarlar Tük Bayrakları ile Mehmetçiğe destek sloganları attı. Dostluk maçını Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman, İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı, Mardinmasa ve Büyükşehir Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Merve Erciyas ve çok sayıda vatandaş izledi.

"Mehmetçiğimizin yanındayız"
Askere moral ve motivasyon vermek üzere Mardin’de Mehmetçiğe destek için birçok alanda çalışma yapıldığını kaydeden Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman, "Afrin’de destan yazan Mehmetçiğimizin her zaman yanındayız. Dualarımız operasyondaki Mehmetçik ve polislerimizle. Valiliğimiz ve belediye başkanlığımız ayrıca Mardin’deki esnaf vatandaşlarımız ile birlikte bu şuuru canlı tutmak için bir dizi program yapıyoruz. Bayrak dağıtıyoruz, birimlerimiz ile birlikte bu operasyonu ön planda tutuyoruz. Mardin Jandarma Komutanlığımızın Jandarma Özel Harekat taburu da orada görev alacak, korucularımız görev alacak. 70. Mekanize Taburumuz orada görev alıyor. İl emniyet müdürlüğümüze bağlı özel harekat polislerimiz de orada görev alacak. Biz de morali yüksek tutmak için göreve gidecek arkadaşlara personelimizle moral yükseltecek etkinlikler yapıyoruz. Bugün de maç organizasyonu yaptık. Millet olarak, Mardinliler olarak, belediye ve valilik personeli olarak yanlarında olduğumuzu göstermek için elimizden geleni yapıyoruz. Dualarımız onlarla. Oradan muzaffer olarak döneceklerine inanıyoruz” diye konuştu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Diğer Haberler