Afyonkarahisar'da orman yangını

Afyonkarahisar Orman İşletme Müdür Yardımcısı Mutlu Tepe, "Işıklar beldesinde çıkan orman yangınını söndürme çalışmaları devam ediyor" dedi.

Afyonkarahisar Orman İşletme Müdür Yardımcısı Mutlu Tepe, "Işıklar beldesinde çıkan orman yangınını söndürme çalışmaları devam ediyor. Antalya ve Denizli'den 2 söndürme helikopteri de yangına müdahale edecek. İlk belirlemelere göre yaklaşık 20 hektar alan zarar gördü" dedi.

Tepe, gazetecilere yaptığı açıklamada, Işıklar beldesi Eniçi mevkisinde, bugün öğleden sonra henüz belirlenemeyen bir nedenden dolayı yangın çıktığını ve köylülerin haber vermesi üzerine söndürme çalışmalarına başlandığını kaydetti.

Ekiplerin, rüzgarın etkisiyle büyüyen yangını kontrol altına almakta zorlandığını belirten Tepe, "Işıklar beldesinde çıkan orman yangınını söndürme çalışmaları devam ediyor. İş makinaları ve arazözlerle bu çalışmalar sürüyor. Antalya ve Denizli'den 2 söndürme helikopteri de yangına müdahale edecek. İlk belirlemelere göre yaklaşık 20 hektar alan yandı" diye konuştu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Diğer Haberler