HABER

Ağar: En büyük güç çocukları aynı mektepte okutmaktır

Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Mehmet Ağar, "Cumhuriyetin en büyük gücü, kendi başörtülü çocuklarını da başörtüsüz çocuklarını da aynı mektepte okutmayı başarabilmesidir" dedi.

Ağar: En büyük güç çocukları aynı mektepte okutmaktır

Ağar, Aksaray'da partililerle hitaben yaptığı konuşmada, "Mitinglerde gösterdikleri performans ve güçten dolayı AK Parti'nin şaşkınlık içinde olduğunu" ileri sürerek, "Devletin bütün imkanlarını kullanan her türlü baskıyla, CHP'nin tek parti iktidarlarını aratmayan bugünkü AK Parti iktidarı, şaşkınlık içindedir. Özellikle medya ağırlıklı kurulan tezgahların vatandaşlar tarafından iyi anlaşılması gerekiyor"dedi.

Milleti başörtüsü üzerinden böldürmeyeceklerini vurgulayan Ağar, sözlerini şöyle sürdürdü:"Başörtüsü konusunda kimseyle yanında veya karşısında durarak siyaset yapma ihtiyacı tanımayız. Bizim bir sıkıntımızdır. Cumhuriyetin en büyük gücü kendi başörtülü çocuklarını da başörtüsüz çocuklarını da aynı mektepte okutmayı başarabilmesidir. Öyle bir güçtür ama onu anlayan içindir tabi..

Hükümet mağdur rolünü oynamaya çalışıyor. Bütün makamlar sizin, devlet uçakları sizin, helikopterler sizin, ballı ihaleler sizin, yandaşları dostları beslemek sizin. Bize böyle bir mağduriyet verin de milletçe biraz da biz mağdur olalım."

Milletin artık kavga, dövüş, intikam, kan ve ölüm beklemediğini belirten Ağar, huzur istediğini, çoluk çocuğuna istikbal aradığını, onurlu haysiyetli bir ülke vatandaşı olmayı arzu ettiğini kaydetti.

Geri Dön

En Çok Aranan Haberler