HABER

Ağar ''Türkiye'de silah konuşmasın''

Ağar ''Türkiye'de silah konuşmasın''

İstanbul (AA)- DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar, "Türkiye'ye huzur gelsin, Türkiye'de silah konuşmasın, Türkiye'de ayırım olmasın. Bunu rahatlıkla söyleyecek gücü ben kendimde buluyorum" dedi.

Mehmet Ağar, partisinin Ümraniye İlçe Teşkilatınca dün akşam verilen iftar yemeğinin ardından yaptığı konuşmada, hayatı boyunca ihtiyaç olan her noktada milleti ve görevi adına risk aldığını ifade ederek, "Aldığım risklerin zekatıyla bir ömür boyu idare etmesi mümkün olan bazı kişiler, bana vatanseverlik öğretemezler. Vatan ve vatanperverlik kimsenin tekelinde değildir. Herkes bu toprakların birlikteliği, kardeşliği, huzuru konusunda akıl yürütmek, ter dökmek ve irade koymak zorundadır" diye konuştu.

"Yurdun bir başka yöresinde bir başka ana, 'bir çocuğum dağda öldü, öbürünü dağa çıkartmayın, koruyun' diyorsa, buna kulak kapatabilir mi bir siyasetçi, bir baba?" diyen Ağar, bu yakarışların kendilerini milletle beraber yürümeye yönelttiğini söyledi.

Ağar, Türkiye'nin yıllardan beri mücadele ettiği terör konusunda inisiyatifi terk etmeye hazırlandığını öne sürerek, "Bu hükümetin bir planı, bir projesi yoktur. Hükümet, Türkiye'yi gelecekte hangi risklerle karşı karşıya olacağı bilinmeyen irade teslimiyetleri içerisinde taşıyamaz" diye konuştu. Türkiye'nin yol haritalarının Washington'dan, Brüksel'den değil Menderes, Kızılırmak, Fırat ve Dicle'den çizileceğini dile getiren Ağar, "Gün, Türkiye'nin hiçbir yerinde silahların konuşmadığı, huzursuzluğun olmadığı, birlikteliğin, kardeşliğin, Türkiye Cumhuriyeti'nin değişmez ilkeleri etrafında yeni baştan kardeşçe buluşmanın zamanıdır. Bunun öncülüğünü yapacak siyasete ihtiyaç
vardır"dedi.

Ağar, "dağda silahlı çatışma yerine ovada siyaset yapsınlar" sözünün hatırlatılması üzerine de "Siyaset yapmak isteyen siyaset yapsın, iş yapmak isteyen iş yapsın, okumak isteyen okusun, yani kimse oralara gitmesin, meseleleri iyi kavramak lazım, herkes istediği gibi yorumluyor. Türkiye'ye huzur gelsin, Türkiye'de silah konuşmasın, Türkiye'de ayırım olmasın, bunu rahatlıkla söyleyecek gücü ben kendimde buluyorum. Herkesin korkup kaçtığı bir meselede millet adına bu sözleri birisinin söylemesi lazım. Türkiye bunu istiyor"diye konuştu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön