HABER

Ağar: "ülke insanının huzurunun peşindeyiz"

ADANA (İHA) - Doğru Yol Partisi (DYP) Genel Başkanı Mehmet Ağar, "Biz ülke insanının huzurunun peşindeyiz, biz başka bir şeyin peşinde değiliz" dedi.

DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar, Hatay'ın İskenderun İlçesi'nde belediyenin bazı etkinliklerine katılmak üzere uçakla geldiği Adana Havalimanı'nda partililer tarafından çiçeklerle ve "Başbakan Ağar", "İşte gençlik, işte başbakan" sloganlarıyla karşılandı. Ağar, çıkışta basın mensuplarının sorularını cevaplandırdı. Yapılan anket sonuçlarının muhtemel bir seçimde AK Parti-DYP Koalisyonu'nu gösterdiğinin hatırlatılması üzerine Ağar, "DYP olarak tek bir amacımız vardır, o da iktidar olmak ve tek başına iktidar olmak. Bunun dışında bir hedefimiz söz konusu bile olamaz. Herkesin Ankara'da, evde parkta oturduğu bir zamanda Türkiye'nin dört bir yanında dolaşan, milletle her yerde buluşan ve örtüşen partiyiz. Milletin ihtiyaçları karşısında onun hassasiyetleriyle, dikkatiyle örtüşen siyasetin sahibiyiz. Bizim amacımız tek başına iktidardır" dedi.

Türkiye'yi karış karış gezdiğini, halkın teveccühünü çok iyi bulduğunu ve giderek artan bir çıkış içerisinde olduklarını belirten Ağar, "Seçime doğru ki süreçte de en üst seviyeye geleceğiz. Çünkü, Türkiye'nin yıllardır sıkıntı içerisinde olduğu bütün meselelerin çözümünün bizde olacağını görüyoruz. Tabii ki Türkiye'nin Türkiye gibi yönetileceğinin bizim iktidarımızda olduğunu görüyor, Türkiye'nin enerjisini boşa sarf ettiren bütün çatışmaları ortadan kaldıracağını görüyor, Türkiye'nin daha huzurlu olacağını biliyoruz. Zannediyorum ki iktidara doğru bizi taşıyacak olan güç de budur" diye konuştu.

Ağar, bir gazetecinin "Nobel Barış Ödülü'nün peşinde olduğunuz söyleniyor, bu doğru mu?" şeklindeki sorusuna da, "Biz ülkenin insanının huzurunun peşindeyiz, biz başka bir şeyin peşinde değiliz. Bizim peşinde olduğumuz tek şey, ülkenin huzurudur; başka bir şey değil" diyerek cevap verdi. Ağar, gündemden düşmeyen "PKK dağdan insin, ovada siyaset yapsın" açıklamasıyla ilgili de, "Bu konuda gerekenleri söyledik. Bu konu biraz dinlensin, biz de dinlenelim" şeklinde konuştu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön