HABER

Ağar'dan hükümete eleştiri

Ankara - DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar, iktidarı eleştirirken, "Aldığın oya layık ol, muktedir ol, bahanelerin arkasına saklanma. Anayasa değişikliği gerekiyorsa anayasayı değiştir, gerekmiyorsa yasayı..." diye konuştu.

GİMAT Toptancılar Sitesi'nde düzenlenen bir toplantıda esnafla biraraya gelen Ağar, AK Parti'nin geçen iktidar döneminde uygulanan ekonomi politikasını sürdürdüğünü belirterek, "Bu ekonomi programı sadece finansal sektördeki sorunları çözmüştür" dedi.

Ağar, tekstil başta olmak üzere üretim sektörünün büyük çoğunluğunun sıkıntı içinde bulunduğunu kaydederek, "Türk iş hayatı bir kaosa doğru gitmektedir. Bu ekonomik programla çözüm sağlanması da mümkün değildir" diye konuştu.

Türkiye'nin üretmeyen, sadece mal alışverişinde transit ülke haline getirildiğini ifade eden Ağar, "Kendi ülkesinin üretim yapan, istihdam yaratan insanını düşman gibi gören bir anlayışla yola devam edemezsiniz. Herkesin kaderi birbirine bağlı. Türkiye üretimsiz, yatırımsız yola devam edemez. Bugün Anadolu esnafı kavrulmaktadır.
Mesele bir ekonomik sıkıntının ötesinde, toplumsal huzursuzluğa doğru gitmektedir.

Türkiye yeni bir tercihin eşiğindedir, ticari transit alanı mı yoksa üretime devam eden, yatırımlarıyla öne çıkan bir ülke mi olacak? Bu siyasi tercihi millet yapacaktır" diye konuştu. Ağar, basında yer alan kamuoyu anketlerine göre AK Parti'nin birinci göründüğüne, muhalefet partilerinin oy oranın ise yüzde 15'leri aşamadığına ilişkin sözler üzerine ise güvenilirliği kalmamış bazı şirketlerin anketlerle kamuoyunu yönlendirmeye çalıştıklarını savundu.

Ağar, basının da bu anketleri yayınlayarak iktidarın alternatifinin bulunmadığı havasını yaratmaya çalıştığını öne sürdü. Hükümetin hem ekonomide hem de dış siyasette dar alana sıkıştığını belirten Ağar, bunun sonunda kaçınılmaz olarak erken seçime gidileceğini söyledi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön