HABER

Ağar'dan K. Irak değerlendirmesi

ANKARA (İHA) - DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar, Kuzey Irak'taki gelişmeler ile ilgili olarak, Türkiye'nin karşılaşacağı ekonomik fatura, sınır güvenliği ve sınırın her iki yakasında yaşayan insanların can güvenliğinin 'fevkalade' önemli olduğu söyledi.

DYP Genel Başkanı Ağar, Polatlı Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Yahya Toplu ve beraberindeki heyeti parti genel merkezindeki makamında kabul ederek bir süre görüştü. Kabulde gazetecilerin, "Kuzey Irak ile ilgili gelişmeleri nasıl değerlendiriyorsunuz? Türkiye savaşa girecek mi?" sorusunu cevaplayan Ağar, "Biz her önemli konuda, partimizin genel politikasını bu hafta içerisinde açıklayacağız. Arkadaşlarımızla tartışacağız, ama şu kadarını söyleyebilirim, Türkiye'nin milli menfaatleri açısından fevkalade önemli günleri idrak etmekteyiz" karşılığını verdi.

Körfez Krizi sonrası Türkiye'nin karşılaştığı ekonomik fatura, sınır güvenliği ve sınırın her iki yakasında yaşayan insanların can güvenliğinin önemine değinen Ağar, "Bu konular meselenin en hassasiyetle takip edilmesi lazım gereken yerleridir" ifadesini kullandı. Ağar, meselenin bir milli beraberlik içerisinde göğüslenmesi gerektiğini kaydetti. Ağar, ülkeyi ilgilendiren temel meselelerde hükümetin, kendileriyle de istişare halinde olmasını isteyerek, şunları söyledi:

"Ülkemizin menfaatleri açısından bu konularda ulu orta konuşmak yerine şuurlu bir şekilde konuşmanın da doğru olacağını, herkesin de bu konuda dikkatli olması gereğini ifade ediyorum."

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön