HABER

Ağca şimdi de hocalığa soyundu

Ağca, tahliyesi arifesinde La Repubblica'nın sorularını İtalyanca olarak yanıtladı ve ilginç cevaplar verdi.

Ağca şimdi de hocalığa soyundu

ROMA (A.A) - İtalya'daki günlük gazetelerden La Repubblica'nın sorularını yazılı olarak yanıtlayan Mehmet Ali Ağca, ''Harvard, Yale, Princeton üniversitelerinde psikoloji dersi verebilirim. Ebedi Mesih olduğumu belgesel kanıtlarla ortaya koyamazsam, insanlar beni evrenin en aşağılık insanı saysınlar" ifadelerini kullandı.

[

****](http://aktuel.mynet.com/galeri/haber/mehmet-ali-agca-serbest-agca-ezilme-tehlikesi-yasadi/5140/127185/sayfa/1/)

[

****](http://haber.mynet.com/detay/guncel/agca-aihme-gidiyor/490786 )

[

****](http://haber.mynet.com/detay/dunya/tum-dunya-mehmet-ali-agcayi-konusuyor/490771 )

Ağca, tahliyesi arifesinde La Repubblica'nın sorularını İtalyanca olarak yanıtlarken, mesihlik iddiasını da yineleyerek, "Benim, ilahi gerçeği tebliğ için evrensel bir görevim var. Tanrı'nın ete kemiğe bürünmüş, yeniden ete kemiğe bürünmüş yegane sözü, ebedi Mesih olduğumu belgesel kanıtlarla ortaya koyacağım. Halüsinasyon mudur, simülasyon mudur? Ben, Harvard, Yale, Princeton üniversitelerinde psikoloji dersi verebilirim. Ebedi Mesih olduğumu belgesel kanıtlarla ortaya koyamazsam, insanlar beni evrenin en aşağılık insanı saysınlar" ifadelerini kullandı.

Mehmet Ali Ağca, "Papa 16. Benediktus ile görüşmek ister misiniz?" sorusunu, Vatikan'a bir çağrı eşliğinde şu cümlelerle yanıtladı:

"Papa Ratzinger'e (16. Benediktus) mümkün olan her türlü iyi dileklerimi sunuyorum. Vatikan'ı Fatima'nın dördüncü sırrını dünyaya açıklamaya çağırıyorum. Aksi taktirde o sırrı ben açıklayacağım. Fatima'nın üçüncü sırrını, 28 Mayıs 1985'te bizzat benim açıklamış olduğumu hiç kimse unutmasın."

Ağca'nın 13 Mayıs 1981'de Aziz Petrus Meydanı'nda kendisine suikast girişiminde bulunduğu Papa 2. Jean Paul'ü şu sözlerle tasvir etmesi de dikkati çekti:

"Polonyalı Papa harika, hatta büyüleyici bir insandı. Wojtyla, sevgi İncilinin örnek insanıydı. O İncil, kin ve öfkelerinin tutsağı olmuş milyonlarca sahte Hristiyanın ihanetine uğramıştır."

-"EMANUELA KAÇIRILDI"-

Mehmet Ali Ağca, 22 Haziran 1983'te henüz 15 yaşındayken Roma'da sırra kadem basan Emanuela Orlandi'nin güçlü bir örgüt tarafından kaçırılmış olduğunu savunarak, "Ortadan kaybolma diye bir şey yok. Emanuela Orlandi kaçırıldı, kesinlikle kaçırıldı. Ben her şeyi bilsem de herhangi bir isim veremem. Ama şunu söyleyebilirim: Emanuela güçlü bir örgüt tarafından kaçırıldı. Bozkurtlar mı, KGB mi, Stasi mi? Hiçbir şey söyleyemem. O, benim özgürlüğe kavuşmamı sağlamak üzere kaçırıldı. Başka bir sebep söz konusu değildir" ifadelerini kullandı.

Ağca, Orlandi'nin Vatikan bankası IOR ile Magliana çetesi arasındaki karanlık ilişkiler çerçevesinde kaçırıldığı, akabinde de öldürülerek bir inşaatın betonuna gömüldüğü biçimindeki tezin doğru olmadığını da ileri sürdüğü açıklamasında, "Emanuela'ya kaçırıldığı günden bu yana insanca davranılıyor. Şu anda gayet iyi. Ancak dışarıyla temasta sınırlamaya tabi tutuluyor. İtalya, Orlandi vakasıyla ilgili olarak Magliana çetesinin itirafçılarının yalanlarına inanmamalıdır. Zira Emanuela yaşıyor ve de gayet iyi" dedi.

Geri Dön