HABER

Ağca'nın askerlik raporu inceleme altında"

Vecdi Gönül, Mehmet Ali Ağca'ya çürük olarak verildiği iddia edilen askerlik raporunun inceleme altına alındığını söyledi.

Mehmet Ali Ağca'ya çürük olarak verildiği iddia edilen askerlik raporu gündemde geniş yankı bulurken; Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül konu hakkında İzmir'de açıklama yaptı. Bakan Gönül, "Zannediyorum raporun gerekçesi, geçirdiği hapishane süresi ve zihni travma. Bizim arkadaşlarımız da inceliyorlar" dedi.

Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, İzmir'de AK Parti Bayraklı İlçe Teşkilatı'yla kahvaltıda bir araya geldi. Gönül, gazetecilerin Mehmet Ali Ağca ile ilgili sorularını da cevapladı. Ağca'ya verilen askerlikle ilgili rapora ilişkin bu konuda bazı yanlış anlaşılmalar olduğunu söyleyen Gönül, Ağca'nın iki sene önce yine serbest bırakıldığını hatırlattı. Savunma Bakanı Vecdi Gönül, o zaman da bir rapor alındığını belirterek şunları söyledi: "Askerlik yapamaz' diye ancak yeniden hapishaneye koyulduğu için o

rapor neticelenmemişti. O süreçte Savunma Bakanlığı raporu tasdik etmedi, yani 'Askere gider' dedi, şimdi de gitmez deniyor, aslında öyle değil. Tekrar hapishaneye girdiği için raporun tekemmül etmesi, yani sonuca ulaşmasına gerek kalmamıştır."

Mehmet Ali Ağca'nın şimdi de benzeri bir rapor aldığını ve yetkililerin incelediğini ifade eden Milli Savunma Bakanı Gönül, "Bu defa serbest. Hapishaneye yeniden dönmesi söz konusu değil. Zannediyorum raporun gerekçesi, geçirdiği hapishane süresi ve zihni travma" diye karşılık verdi.

(AH-HO-Y)

Geri Dön