HABER

Ağca'ya GATA'dan çürük raporu

Askerlik işlemleri için GATA'ya götürülen Ağca'ya çürük raporu verildi.

Ağca'ya GATA'dan çürük raporu

Muayene için Gülhane Askeri Tıp Akademisi’ne (GATA) gönderilen Ağca'ya 'askerliğe elverişli değil' raporu verildi.

[

****](http://haber.mynet.com/detay/guncel/agcadan-inciler/490596)

[

****](http://aktuel.mynet.com/galeri/haber/mehmet-ali-agca-serbest-agca-tahliye-oldu/5140/127053/sayfa/1/)

[

****](http://haber.mynet.com/detay/guncel/agca-tahliye-oldu/490490)

[

****](http://haber.mynet.com/detay/guncel/agca-carsamba-gunu-aciklama-yapacak/490661 )

Cezaevinden günlük spor kıyafetlerle çıkan Ağca, GATA'da takım elbiseli ve kravatlı görüntülendi.

AĞCA İÇİN ÇÜRÜK RAPORU VERİLDİ

Ağca, Sincan Cezaevi'nde tahliyesinin ardından Askerlik Şubesi'ne götürülmesi beklenirken polis eşliğinde Gülhane Askeri Tıp Akademisi (GATA) Ruh Sağlığı ve Hastalık Ana Bilim Dalı Başkanlığı'na getirildi. Burada saat 13.30'da sağlık kontrolüne giren Ağca'nın, kontrollerin ardından polikliniğin arka kapısından çıkarıldığı öğrenildi. Ağca'nın çıkışından önce kendisini getiren polis ekipleri de GATA'dan ayrıldı.

Yapılan muayenenin ardından avukat Gökay Çağlaralp Gültekin, Mehmet Ali Ağca'nın “askerliğe elverişsiz olduğu yönünde heyet kararı alındığını” söyledi. Bu arada, Ağca'nın poliklinikte olduğu sürece bina girişlerinde kimlik kontrolü yapıldı.

OTELDE TARTIŞMA YAŞANDI

Ağca, Kavaklıdere semtindeki otele 06 AK 1326 plakalı bir minibüsle geldi. Otele girişte, basın mensupları ile Ağca'nın korumalığını yaptığı belirtilen bazı kişiler arasında tartışma yaşandı.

Daha sonra otelin lobisine geçen Ağca, gazetecilere İngilizce açıklama yaptı. Bu sırada, Ağca'nın yanındaki kişilerle gazeteciler arasında arbede yaşandı. Arbede sırasında otelin lobisindeki eşyalar hasar gördü.

Mehmet Ali Ağca, pencerelerine siyah film çekilmiş minibüsle GATA'dan alınarak, Kavaklıdere'deki Sheraton Oteli'ne getirildi. Ağca'nın bir süre sonra otelin avlusunda minibüsün içinde bekleyerek basın açıklaması yapacağı belirtildi.

Bu sırada otelin önündeki medya ordusundan oluşan gazetecilerin bir bölümü, yapılacak basın açıklamasını alabilmek için düzen oluşturdu. Ancak bazı gazeteciler minibüsün önünden ayrılmayınca büyük bir kargaşa yaşandı. Basın mensuplarının oluşturduğu izdiham sırasında Ağca ezilme tehlikesi geçirince, otelin içerisine alındı. Otelin diğer kapılarından da giriş yapmaya çalışan medya ordusu, Ağca'yı ablukaya aldı.

Bu sırada avukatları, yanındaki yakınları ve otel personeli, Ağca’nın çevresinde güvenlik çemberi oluşturmaya çalışırken, arbede ile birlikte tartışmalar yaşandı. Bu sırada otelin önündeki saksılar devrilip, camlar kırıldı. Ağca buna rağmen İtalyanca ve İngilizce karışık birşeyler söyledi. Burada avukatları ve yakınlarının kolları arasında arbeden bunalıp fenalaşan Ağca'nın güçlükle odasına götürüldüğü gözlendi.

Ağca GATA'dan ayrıldıktan sonra Ankara Sheraton Oteli'ne gitti. Ağca'nın geldiği araç ta otelin garajına çekildi.

2006'DA RAPOR ALMIŞTI

Ağca, 2006 yılında GATA Haydarpaşa Eğitim Hastanesi Baştabipliğince verilen “Askerliğe Elverişli değildir” sağlık raporu Milli Savunma Bakanlığı Sağlık Dairesi Başkanlığınca onaylanmadığından, Sincan F Tipi Cezaevi'nden tahliyesinin ardından müteakip kontrol muayenesi için GATA'ya getirilmişti.

Geri Dön