Ağrı'da kaybolan küçük Leyla ölü bulundu! Dere yatağında cesedi bulundu!

Ağrı'da ailesiyle bayram ziyareti için gittiği dedesinin köyünde 18 gün önce kaybolan 4 yaşındaki Leyla Aydemir, kaybolduğu köyde ölü bulundu. Ekipler bugün küçük Leyla'nın cansız bedenine ulaştı. Minik Leyla'nın cansız bedeni evinin 3 km uzaklığında dere yatağında yüz üstü şekilde bulunduğu ve ekipler tarafından alandan çıkarıldığı öğrenildi. Bölgenin daha önce didik didik arandığı belirtildi. Leyla'nın bedeninin daha sonra oraya bırakıldığı tahmin ediliyor.

Ağrı'da 18 gün önce Ramazan Bayramı'nın birinci günü kaybolan Leyla Aydemir'den acı haber geldi. Küçük Leyla dedesinin köyünde ölü bulundu.

-leyladan-18-gun-sonra-aci-haber--ek-fotograf_3293_dhaphoto1

LEYLA 18 GÜNDÜR ARANIYORDU

Ağrı'nın merkeze bağlı Bezirhane köyünde, 15 Haziran sabahı kaybolan Leyla Aydemir'i arama çalışmaları 18 gündür devam ediliyordu. Leyla için AFAD ve sağlık ekipleri ile JAK timinin ve korucular seferber olmuştu.

KAYBOLDUĞU KÖYDE DERE KENARINDA BULUNDU

Leyla'yı arama çalışmalarını sürdüren Van AFAD ekipleri, bugün Leyla'nın cansız bedenini kaybolduğu köyde Kurudere mevkiinde dere kenarında buldu.

BULUNDUĞU BÖLGE DAHA ÖNCE ARANDI

Minik Leyla'nın cansız bedeni evinin bulunduğu noktadan 3 km uzakta bulundu. Bölgenin daha önce didik didik arandığı belirtildi. Leyla'nın cansız bedeninin daha sonradan oraya bırakıldığı ihtimali üzerinde duruluyor.

-leyladan-18-gun-sonra-aci-haber--ek-fotograf_3293_dhaphoto4

KÖY İÇERİSİ DİDİK DİDİK ARANMIŞTI

Köy içerisindeki metruk yapılar, kuyular, dere ve sazlık alanlar gibi yerlerde aramalar, Nevşehir Jandarma At ve Köpek Eğitim Merkezinden (JAKEM) getirilen kadavra ve ceset arama köpekleri "Mavi" ile "Modül" ve Jandarma Özel Asayiş Komutanlığına (JAK) bağlı 10 kişilik arama kurtarma ekibinin katılımıyla yapılmıştı.

CESET AĞRI DEVLET HASTANESİ MORGUNA KALDIRILDI

Ceset, yetkililerin olay yerindeki incelemelerinin ardından Ağrı Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.

GELEN İHBARLARIN ÇOĞU ASILSIZ ÇIKTI

Leyla'nın bulunabilmesi için şu ana kadar gelen ihbarların tümünü değerlendiren özel ekip, yaptığı çalışmalarda ihbarların asılsız olduğu sonucuna ulaştı.

-leyladan-18-gun-sonra-aci-haber--ek-fotograf_3293_dhaphoto3

EVİN KAPISINDA OYUN OYNARKEN KAYBOLMUŞTU

Ağrı kent merkezinde oturan Nihat ve Şükran Aydemir çifti, bayramda çocukları Leyla Aydemir'i de yanlarına alarak 15 kilometre uzaklıktaki Bezirgan Köyü'ne gitti. Köy mezarlığını ziyaretlerin ardından Nihat Aydemir, kızını babasına ait evin önüne bırakıp içeri girdi. Yaklaşık 15 dakika sonra evden çıkan baba bir daha Leyla Aydemir'e ulaşamadı. Minik Leyla 18 gündür her yerde aranıyordu.

AĞRI VALİSİ'NDEN AÇIKLAMA

Ağrı Valisi Süleyman Elban, konuyla ilgili AA muhabirine yaptığı yaptığı açıklamada, Leyla Aydemir'in Ramazan Bayramı'nın birinci günü bayram ziyaretine gittiği dedesinin Bezirhane köyünde kaybolduğunu hatırlattı.

-leyladan-18-gun-sonra-aci-haber--ek-fotograf_3293_dhaphoto2 (1)

"ALAN DAHA ÖNCE TARANMIŞTI"

Leyla'nın 18 gündür arandığını belirten Elban, "Maalesef bugün 17.45 itibarıyla köyün yaklaşık 3 kilometre kuzeyinde derede, su içerisinde cansız bedenine ulaşıldı. Söz konusu alan daha önce balık adamlarımız tarafından ve havadan drone görüntüleri ile çok fazla taraması yapılan bir alandı ancak maalesef bugün bu alanda cansız bedenine ulaşıldı. Konuyla ilgili detaylı araştırma devam ediyor. Savcılığın konuyla ilgili soruşturması devam ediyor. Kamuoyuna gerekli açıklama daha sonra yapılacaktır. Başımız sağolsun." ifadesini kullandı.

minik leyla

Leyla Aydemir

küçük leyla öldü mü?

Okuyucu Yorumları 63 yorum
4 yaşındaki bir çocuktan hangi varlık bir şey isteyebilir.. nasıl ya nasıl.. buna hangi vicdan dayanır.. anlam veremiyorum.. artık çocuklarımız sokakta oynayamayacak mı.. bu nasıl bir şey ya.. çocuklarımızın canını, namusunu çalmasınlar diye, çocuklarımızın çocukluklarınımı ellerinden alalım.. bu ülkede, çocukta olmak zor.. Diğer her şey gibi..!!!!!
Başımız saolsun Allah ailesine sabır versin..
Bu yavrulara nasıl kıyıyorlar canavar insanlar. Yahu Devlet katilleri öldüremiyorsa verin ben öldüriyim ya yazıklar olsun. Başlicam avrupa birliği uyum yasaları çerçevesinedeee bilmem nesinede. Çıkarın meydanlara idam hakedip içeride yatanları bi kan gölüne dönsün meydanlar yoksa temizlenmicek bu olaylar dahada artacak çünkü biz kısas yapmadığımız için Allah bize bu müsibetleri daha çok veriyor. ACİL İDAM ACİLLL!
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler