Ağrı ve Metina'da PKK'ya darbe

İçişleri Bakanlığı, Ağrı’nın Doğubeyazıt ilçesi kırsalında düzenlenen hava destekli operasyonda, 2 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı. Diyarbakır'daki operasyonda da Mücahit Yılmaz'ın etkisiz hale getirildiği belirtildi. Milli Savunma Bakanlığı da Pençe Harekâtı ile koordineli olarak Irak'ın kuzeyinde Metina bölgesindeki terör hedeflerinin vurulduğunu açıkladı.

Ağrı ve Metina'da PKK'ya darbe

İçişleri Bakanlığı, Ağrı ve Diyarbakır'daki operasyonlar hakkında açıklama yaptı.

Açıklamada, "İç güvenlik operasyonları kapsamında; Ağrı-Doğubayazıt ilçesi kırsalında, İl Jandarma Komutanlığınca bugün gerçekleştirilen hava destekli operasyonda, 2 terörist silahları ile birlikte etkisiz hale getirilmiştir. Bölgede operasyonlar devam etmektedir." denildi.

DİYARBAKIR'DAKİ OPERASYON

İçişleri Bakanlığı'ndan yapılan bir diğer açıklamada ise, "Diyarbakır'da iç güvenlik operasyonları kapsamında, terör örgütünün kırsal alandan gelerek şehirde faaliyet yürüttüğü tespit edilen, BTÖ mensubu Mücahit Yılmaz etkisiz hale getirilmiş, iki kişi gözaltına alınmıştır. Etkisiz hale getirilen şahsın kaldığı yerde yapılan aramada, başkası adına düzenlenmiş sahte kimlik, silah, mühimmat ve çok sayıda örgütsel döküman ele geçirilmiştir" denildi.

MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI: TERÖR HEDEFLERİ VURULDU

Öte yandan, Pençe Harekâtı ile koordineli olarak, Irak kuzeyi Metina bölgesine düzenlenen hava harekâtıyla PKK bölücü terör örgütüne ait silah mevzii, barınak ve sığınak olarak kullanılan hedefler vuruldu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 5 yorum
Başlığı okuyunca,bende bakanlıklara operasyon yapıldı sandım! Bir an olsun,sonunda fetocularin inlerine giriyoruz diye heyecanlandım!
sayın bakanım kurumlardaki pkk lıları nezaman temizleyeceksiniz.maaş alıp hainlik düşünen binlerce kişiyi temizleyin lütfen terörle topyekun mücadele .
İçerde cirit atıyor terörist,uçaklar her gün büyük darbe vuruyor,şehit veriyoruz. Bir yerde yanlışlık eksiklik yok mu, mesela dağları mağaraları vuruyoruz da Teröristler hep kaçıp saklanıyor mu?
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler