HABER

Ağrı-Van karayoluna çığ düştü

Ağrı’nın Hamur İlçesi’ne bağlı Burgulutaş mevkiine çığ düşmesi sonucu Ağrı-Van karayolu ulaşıma kapanırken, 200 araç yolda mahsur kaldı.

AĞRI (ANKA) – Ağrı’da etkili olan tipi ve sis hayatı olumsuz etkilemeye devam ediyor. Gece saatlerinde Burgulutaş mevkiine çığ düşmesi sonucu Ağrı-Van karayolu ulaşıma kapanırken, sürücülerin imdadına karayolları ve trafik ekipleri yetişti. Kapalı karayolu yaklaşık 3 saat süren yoğun çalışmanın ardından kontrollü olarak açılırken, trafik ekipleri sürücüleri zincir takmaları konusunda uyardı.

Tipi nedeni ile oldukça zor saatlerin yaşandığı gecede TIR sürücüleri saatlerce Hamur İlçesi’nde mahsur kalarak yolun trafiğe açılmasını beklediler. Çığın temizlenmesi sonrası karayolunda akış yeniden başladı.

Patnos’tan Ağrı’ya gelirken önüne çığ düştüğünü belirten Kutlu Özer adlı sürücü, ölümden döndüğünü söyledi. Samsun’dan Malazgirt’e gübre taşıyan TIR sürücüsü Bilal Günay, yolun çok kötü olduğunu ve saatlerce Hamur’da mahsur kaldıklarını dile getirdi.

Tipi nedeni ile yolların sürekli kapandığını vurgulayan Karayolları kepçe operatörü Ahmet Kaya, buna rağmen sürekli çalıştıklarını ve yolları açtıklarını ifade etti.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön