Ağzındaki çivi kafatasına saplandı

Şırnak'ın Uludere ilçesinde 2 yaşındaki çocuğun kafatasına saplanan 10 santimlik çivi, bir gün sonra ameliyatla çıkarıldı.

Ağzındaki çivi kafatasına saplandı

Uludere ilçesinde yaşayan Şen ailesinin 2 yaşındaki kızları Ruken, önceki gün sokakta arkadaşlarıyla oynadığı sırada yerde bulduğu ve ağzına aldığı çiviyle oynadı. Milliyet'in haberine göre bir süre sonra yere düşünce ağzındaki çivi kafatasına saplanan Ruken Şen, yakınlarınca Uludere Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Burada yapılan kontrolün ardından Diyarbakır'a sevk edilen Ruken'in kafatasına saplanan çivi, Dicle Üniversitesi (DÜ) Tıp Fakültesi'nde 1 gün sonra ameliyatla çıkarıldı.

DÜ Tıp Fakültesi KBB Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Fazıl Emre Özkurt, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Ruken'in hastaneye getirildikten sonra beyin cerrahi servisiyle iletişime geçtiklerini belirterek, gerekli tahlilleri yaptıklarını, filmleri çektiklerini, ardından ameliyat ettiklerini söyledi.

Hastanın kafatasına saplanan çiviyi çıkardıklarını aktaran Özkurt, şunları kaydetti:

"Çivi yumuşak damaktan beyine kadar uzanıyordu. Bu nedenle beyin cerrahi ekibi de ameliyatta yer aldı. Ruken'in durumu şimdi gayet iyi. Birkaç gün daha müşehade altında tutacağız. Ağızdan beslenmesi de güzel. Herhangi bir sıkıntı yok. Sağlık açısından bir problem beklemiyoruz."

Bu arada Ruken'in babası Tahir Şen ise kızını Uludere Devlet Hastanesi'ne götürdüklerini, ancak risk nedeniyle hastanede müdahale edilmediği için Şırnak'a sevk edildiğini savundu. Burada yapılan kontrolün ardından kızının Diyarbakır'a sevk edildiğini aktaran Şen, "Bize ambulans vermediler. 'Kendi imkanlarınızla Ruken'i Diyarbakır'a götürün' dediler. Ben de arkadaşımdan temin ettiğim araba ile kızımı Diyarbakır'a getirdim" dedi.

haberler

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 12 yorum
hemende tek suclu devlet yahu tevlete tas atan monotof atan askere sıkan polise sikan doktor ögretmen lere yaptıklarınızdan sonra size içecek su veren devlette suc
2 YAŞINDAKI ÇOCUĞUN NE İŞİ VAR BACIM BIKTIM ÇOCUKDAN BENİM TORUN VAR EVİN İÇİNDE BAKAMIYORUM KALDIKI SOKAKDA ALAHA EMANET BU ÇOCUKLAR YAZIK GEÇMİŞ OLSUN
iki yaşındaki bebeği sokağa bırakan anne suçlu....
yeşilkartı alırım, 1 kuruş vergi vermem ama ambulans isterim.Çalışmayı sevmiyorum diye devlet bana sırtını dönemez. Araba tuttum ne kadar para harcadım biliyomusunuz.
Cehalet böyle bir şey olsa gerek. Çocuğuna sahip çık be kadın! Doğuruyorsunuz bari sahip çıkın.El kadar çocuğun suçu yok.Onu dünyaya getirip '' saldım çayıra , mevlam kayıra'' diye sokağa atanlar suçlu
bir kimsede dememiski iki yasindaki cocugun sokakta isi ne sen ne bicim annesin? iyiki kurtulmus yoksa ucunda doktorlara zulum vardi.
Sevgili Uludereliler Sen doktoru öldür öğretmeni öldür isteme sonra gel devlet hastanesinde bedavaya ameliyat ol.Hayat size güzel gerçekten...
dengesiz 3 çapılsu sana ortalık karlırsa vay memletkin halline faşişt kim suçluysa cezası devlet versin dengesiz konuşma
o ambulan ne pahasına olursa olsun temin edilmeliydi ,lanet olsun bu sağlık sistemine Allahtan çocuğa bir şey olmamış allahım şifasını versin.
ambulans vermemişlerde araba tut muş götürmüş zoruna getmiş,şimditayyıpa şikayet eder oda fırçalar tv lerden tüm milleti.
burada şanslı olan çocuk değil doktor eğer eğer çocuğu kurtarmış olmasa idi varmış'ki doktoru oracıkta linç ederlerdi
o anne baba cezası ne olacak peki 2 yaşındaki çocuk hangi akla hizmet sokağa salınıyor
Diğer Haberler