HABER

Ahmedinejad: Nükleer üretime devam

Ahmedinejad: Nükleer üretime devam

Tahran (AA)- İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad, nükleer santrallar için gerekli olan nükleer yakıt üretimini sürdüreceklerini bildirdi. Halka hitap eden Ahmedinejad, bilim ve teknolojiyi kendi tekellerinde tutmak isteyen bazı ülkelerin İran'ın nükleer alanda ilerlemesine karşı çıktığını söyledi.

İran'ın atom bombası peşinde olduğunu iddia edenlerin yalan söylediğini savunan Ahmedinejad, ülkesinin barışçıl amaçlı nükleer faaliyetlerinde hiçbir sapma olmadığını, bu iddiaları İran'ın ilerlemesini istemeyenlerin ortaya attığını kaydetti.

BM Güvenlik Konseyi'nde ülkesinin aleyhine yaptırım kararı alınmaya çalışıldığına işaret eden Ahmedinejad, "Açıkça söylüyorum, eğer bundan sonra uluslararası çevrelerde veya kendi propagandalarında İran aleyhine bir girişimde bulunurlarsa bunu düşmanca bir girişim olarak değerlendireceğiz ve onlarla yaptığımız bütün işbirliğini gözden geçireceğiz" diye konuştu.

"Bugün İran, nükleer yakıt çarkını tam olarak elde etmiştir" diyen Ahmedinejad, bütün nükleer santrallar için nükleer yakıt üretimine devam edeceklerini vurguladı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön