Ahmet Davutoğlu'nun 'Gelecek Partisi'nin kuruluş dilekçesi Bakanlığa verildi

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu öncülüğünde, AK Parti'den ayrılmış isimler tarafından bir süredir kurulması gündemde olan partinin kuruluş başvurusu, İçişleri Bakanlığı’na resmen yapıldı. Partinin ismi, “Gelecek Partisi” olarak belirlendi. Eski AK Partili isimler, kuruluş dilekçesini İçişleri Bakanlığı'na bugün teslim etti.

Ahmet Davutoğlu'nun 'Gelecek Partisi'nin kuruluş dilekçesi Bakanlığa verildi

Yeni partinin kuruluş dilekçesini, Bakanlığa Ayhan Sefer Üstün, Selçuk Özdağ, Feramuz Üstün, İzzettin Küçük, Nedim Yamalı ve Yeşim Karadağ iletti.

YARIN BİZZAT AÇIKLAYACAK

Ahmet Davuotoğlu’nun yarın düzenleyeceği bir basın toplantısıyla Gelecek Partisi’nin kuruluş programı ve kurucular kurulunu kamuoyuna açıklaması bekleniyor.

AK Parti'den ayrılan isimler eski başbakan Ahmet Davutoğlu ve eski başbakan yardımcısı ve ekonomiden sorumlu devlet bakanı Ali Babacan’ın ayrı ayrı yeni partiler kuracağı iddiaları uzunca bir süredir konuşulan konular arasındaydı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 154 yorum
Kılıçdaroğlu'nun Kankaları
@gamlibaykus_43 --HADİLAN ORDAN akp nin şaklabanları memleket yangın yeri ne huzur var ne ahlak ne para millet aç işsiz rezil halde al dogal gaz faturaları gündüz evde kimse yok akşam çalıştırıyoruz oda 2 haftadır 22 derece düşün 260 milyon geldi fatura havalar daha soğumadı bile havalar soğusa birde gündüz evde olsak ayda gelecek 600-700 resmen yandık ülked etecavüz hırsızlık sapıklık aldı başını gidiyor bu akp nin suçu
pek bi neşeli poz vermişlerdi Kılıçtartaroglu ile..
Süleyman Şah Türbesini Taşımıştı.. Kılıçdaroğlu'nun hoşuna gitmiş olacakki; Yedikleri içtikleri ayrı gitmiyor artık. Herneyse; Bizde 30 km derinlikte 250 km genişlikte YENİDEN GİRDİK SURİYE'YE )))
kuşlarin beyni nekadar sa bunda da okadar iste....
@gamlibaykus_43 kışi kış trol kış kış. 250 km girmiş sruiyeye. 30 u geçtim 25 km bile girilmediği gibi ayn el arap hala alınmadı!? nereye girdin. yalancı çobanç.
@gamlibaykus_43 yok yok sarayın hırsızı diyek....nasılsa çalıp çalıp oraya aktardılar
@gamlibaykus_43 davutoğlunu tayyip değilde kılıçdaroğlu başbakan yapmıştı zaten :D
@gamlibaykus_43 girdikte ne olduğu PKK'lılar cirit atıyor ABD Rusya tehditt etti bizi geri vites yaptı basimizdakiler sende buna seviniyorsun.
Yaptığınız yorum,rumuzunuza denk gelmiş,tebrik ederim....
@gamlibaykus_43 kılıçtaroglu sizi bu kadarmı korkuduyor sanki rüyanıza giriyor gibi
ya fos çıkar bunlar fetonun kolu orta dogu temsilci idi Ahmet gül
@aaltay_1983 2002 yılında AKP kurulurken Reisinin kaç kere Amerikaya gidip geldiğini bir araştır, ondan sonra diğer partilere yorum yap tamam mı tosuncuk...
onun için mi beraber halkbanki nasıl zarara ugrattiklarini anlatıyor
geçmişten geleceğe bi yolculuk yapılacak. sinemalarda....
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler