HABER

Ahmet Ertegün bitkisel hayatta

Ahmet Ertegün bitkisel hayatta

Müzik dünyasının yaşayan efsanesi Ahmet Ertegün (83) bir buçuk ay önce geçirdiği kaza sonucunda kaldırıldığı hastanede bitkisel hayata girdi.

Atlantic Records plak şirketinin kurucusu Ertegün'ün tedavisini üstlenen doktorlar ünlü plak yapımcısının destek cihazları ve tüplerle yaşatıldığını, kurtulmasının mucize olacağını söylüyorlar.

29 Ekim'de Broadway'deki Beacon Tiyatrosu'nda The Rolling Stones konserini izledikten sonra gittiği tuvaletten çıkarken loş ışıkta ayağı takılarak merdivenden düşen Ertegün o tarihten bu yana yoğun bakımdaydı.

Kaza sonrasında Ertegün'ü ameliyat eden beyin cerrahı Dr. Howard Riina "Durumu çok kritik, şimdilik sakin halde. Sağlığına kavuşma ihtimali tıbben mümkün görünmüyor. Destek cihazlarla bir süre yaşayabilir. Vasiyatnamesinde böyle bir durumda yaşamak istemediği belirtiliyor. Ancak kararı eşi Mica'nın vermesi lazım" diye konuştu. Mica ise doktorların karar vermesini isteyerek, kocasının vefatı halinde Üsküdar'da ailesinin kurduğu Özbekler Tekkesi'ne defnedileceğini söyledi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön