Ahmet Hakan'dan Barış Atay açıklaması

Barış Atay, attığı tweetler nedeniyle dün gözaltına alınmıştı. Atay'ın gözaltına alınması sonrası Atay için 'Haddini bildirin' ifadelerini kullanan gazeteci Ahmet Hakan'a tepki yağmıştı. Hürriyet gazetesi yazarı Ahmet Hakan bugünkü yazısında "Benim çağrım polise, savcıya değil Muharrem İnce ve Meral Akşener’eydi" dedi.

Ahmet Hakan'dan Barış Atay açıklaması

Hürriyet gazetesi köşe yazarı Ahmet Hakan oyuncu Barış Atay hakkında bir yazı kaleme aldı. Ahmet Hakan "Benim çağrım polise, savcıya değil Muharrem İnce ve Meral Akşener’eydi" başlıklı yazısında şu ifadeleri kullandı:

Benim çağrım Muharrem İnce’yeydi, Meral Akşener’eydi.

Ama cevap polisten geldi.

“Şak” diye gözaltına aldılar adamı.

*

Sanırım bana şöyle bir mesaj veriyorlar bu gözaltıyla:

  • Yok öyle yağma Ahmet Hakan! Kutuplaşmayı ve kutuplaştırmayı biz de en az Barış Atay kadar severiz.

  • Bu oyunu bozamazsın Ahmet Hakan! Bak işte bir gözaltıyla hem kutuplaştırmayı daha da derinleştirdik, hem de seni “tetikçi” durumuna düşürdük!

YAZININ DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

NE OLMUŞTU?

Barış Atay, madenci tekmeleyen Yusuf Yerkel'in özür mesajının ardından sosyal medya hesabı Twitter'dan "Hepiniz ağlayarak özür dileyeceksiniz. O gün geldiğinde; affedeni, acıyanı, yargılamaktan vazgeçeni de unutmayacağız! Yok öyle 'torunlarla emeklilik, hepimiz kardeşiz, kavga istemiyoruz' falan. Her şey yeni başlıyor. Bu ülkeye, insanına yaptıklarınızın hesabını vereceksiniz" diye yazmıştı.

Hürriyet yazarı Ahmet Hakan, Atay'ın bu mesajı medya sonrası "Lütfen bu adama haddini bildiriniz!" başlıklı bir yazı kaleme almıştı. Barış Atay da sözünün arkasında olduğunu belirterek "suçun karşılığı özür değil yargılanmaktır. Yargılanacaklar!" yanıtını vermişti.

DÜN GÖZALTINA ALINDI

Barış Atay dün sabah saatlerinde gözaltına alındı. Atay'ın gözaltına alınmasının ardından Ahmet Hakan'a tepki mesajları yağdı.

Barış Atay gözaltındayken, avukatı Efkan Bolaç aracılığıyla ilettiği mesajında, “Ahmet Hakan’ın talimatı yerine ulaşmış” dedi.

Barış Atay gece yarısı serbest bırakıldı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 10 yorum
Yine saçmalamışsın iyisi mi sus.. Bu ülkede düşünce özgürlüğü var sen kimsin ki insanların bu düşüncelerine karşı koyabilesin saygısız banaz birde gazateci olacaksın burası muz cumhuriyeti değil ayrıca utan biraz
Çağrı yapıyorum bende savcılara polislere bu ahmet hakan ikiyüzlüdür. Iki taraflı oynayan bir ajandır
nası bir ülke oldu..benden olmayan benim gibi düşünmeyen terörist yada hain yada kafir midem bulanıyor böyle iğğğrenç siyasetten.!!!!!!!!!
Hiç kıvırma Ahmet Hakan. İnsanlar okuduklarını anlayabiliyorlar. Adamı resmen hedef gösterdin. Yanlış yaptın. Açıkça özür dilemek yerine topu taca atıyorsun. Böyle yapmakla kendi kredini tüketiyorsun. Kanal 7’den gelme biri olarak zaten o camia seni silmişti. Şimdi yamanmak istediğin insanlara yaranamadın.
iyice bunadın sen
sen de mi brütüs oldun ...düşünüyorum o halde ihbar eden biri çıkacak. deniz gezmiş de düşünmüştü...düşünmeyin lan aptal aptal bakın etrafa
Yalaka ne oldu. Madalyanı göster. Seni TRT ye alacaklar
yağcılıktan östünde yoktur.
Her zamanki gibi yine döneklik yaptın a.h..... Allah büyüktür ve herkese ne vereceğini en iyi o bilir. Allah senin gibi her devrin adam(!)larına da bir gün hakettiğini verecektir.
inceyle aksener ne alaka adamin agzinimi bantliycaklar. arti sanki konusturan onlar. herkesi kendi gibi biliyor.
Diğer Haberler