Ahmet Özal serbest bırakıldı

Edirne Emniyet Müdürlüğü'nün düzenlediği "Arasta" operasyonu kapsamında İstanbul'da gözaltına alınan 8. Cumhurbaşkanı merhum Turgut Özal'ın oğlu Ahmet Özal, savcılık sorgusunun ardından serbest bırakıldı.

"Anavatan Partisi Genel Başkanlığı'na adayım"

Operasyonu kapsamında gözaltına alınan 16 kişiden aralarında Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi'nin de bulunduğu 9'u, tutuklanmaları talebiyle mahkemeye gönderildi. Ahmet Özal'ın da aralarında bulunduğu 6 kişi serbest bırakıldı.

Edirne Emniyet Müdürlüğündeki sorguları tamamlandıktan sonra sabah saatlerinde Edirne Adliyesine getirilen 16 kişinin Cumhuriyet Savcılığındaki sorguları tamamlandı. Soruşturmayı yürüten Cumhuriyet Savcısı Kaan Yüksel ile Cumhuriyet Savcıları Cengiz Özülkü ve Mustafa Eşer tarafından yaklaşık 11 saat süreyle sorgulanan zanlılardan, Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi, eski belediye başkan yardımcıları Cemil Erdoğan ve Mustafa Selçuk, Abdullah Veli Aksaz, Talat Özcan, Mehmet Altunhan, Ali Fatih Şahin, Kemal Kurt ve Ümit Yeğin tutuklanma talebiyle mahkemeye gönderildi.

"Anavatan Partisi Genel Başkanlığı'na adayım"

8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın oğlu Ahmet Özal, Hesap İşleri Müdürü Ruhi Takındı, Destek Hizmetleri Müdürü Kader Pajo, eski Satın Alma Müdürü Cevdet Girgin ile İbrahim Kıranlar, Önder Karahan ve Hamid Çam ise savcılık sorgularının ardından serbest bırakıldı.

"Anavatan Partisi Genel Başkanlığı'na adayım"

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler