HABER

Ahmet Taner Kışlalı anıldı

Ankara (AA)- Bombalı suikast sonucu yaşamını yitiren Prof. Dr. Ahmet Taner Kışlalı, ölümünün 7. yılında düzenlenen törenlerle anıldı.Prof. Dr. Kışlalı için ilk tören, 7 yıl önce bombalı suikaste uğradığı Çayyolu'ndaki evi önünde yapıldı.

Buradaki törene Prof. Dr. Kışlalı'nın eşi Nilüfer ve kızı Nilhan Nur Kışlalı ile yakınları ve CHP Genel Sekreteri Önder Sav, bazı milletvekilleri, Atatürkçü Düşünce Derneği Genel Sekreteri Hüseyin Emre Altınışık, Cumhuriyet Gazetesi çalışanları, bazı öğrenci dernekleri üyeleri katıldı.

Saygı duruşunun ardınhdan konuşan Cumhuriyet Gazetesi Ankara Temsilcisi Mustafa Balbay, ülkelerin yazarlarla nefes aldığını belirterek, yazarların da ülkelerini geleceğe taşıdığını söyledi.

Kışlalı ve Uğur Mumcu'nun bunun için katledildiğini ifade eden Balbay, "Kışlalı'ya sahip çıkmak, düşüncelerine sahip çıkmaktır" dedi.CHP Genel Sekreteri Önder Sav da Kışlalı'nın ölümünden bu yana acıların dinmediğini, yaraların kapanmadığını ifade ederek, özlemin giderek çoğaldığını kaydetti. Kışlalı'ya tetik çeken parmaklara hükmeden başka eller bulunduğuna işaret eden Sav, "Mücadelemiz, bu eller hesap vermeden bitmeyecek" diye konuştu. Daha sonra, törene katılanlar yürüyerek Çayyolu'nda Prof. Dr. Kışlalı'nın isminin verildiği parka geçtiler. Katılımcılar, burada Kışlalı'nın anıtına kırmızı karanfiller bıraktılar.

Atatürkçü Düşünce Derneği Genel Sekreteri Altınışık, burada yaptığı konuşmada, "Onun davası bizim namusumuzdur" dedi.Prof. Dr. Kışlalı için Karşıyaka mezarlığı'ndaki kabri başında da başka bir tören düzenlendi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön