Ahmet Tiryakioğlu Antep’e Gazilik ünvanı verilişinin yıl dönümünü kutladı

Gaziantep Ticaret Borsası (GTB) Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Tiryakioğlu, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) tarafından Gaziantep’e, Gazilik unvanı verilişinin 97.

Ahmet Tiryakioğlu Antep’e Gazilik ünvanı verilişinin yıl dönümünü kutladı

Gaziantep Ticaret Borsası (GTB) Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Tiryakioğlu, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) tarafından Gaziantep’e, Gazilik unvanı verilişinin 97. yıl dönümünü kutladı.
Tiryakioğlu, yayımladığı kutlama mesajında, işgal kuvvetlerine karşı dünyada eşine az rastlanır bir kahramanlık destanı yazan Anteplilerin, böylesi yüce bir mücadelenin nişanesi olarak TBMM tarafından verilen ‘Gazi’ unvanını 97 yıldır aynı gururla taşıdığını ifade etti. Gazilik unvanının Gazianteplilere doğuştan verilmiş, ecdadının yiğitliğini ve cesaretini simgeleyen ebediyen taşınacak bir madalya olduğunu vurgulayan Tiryakioğlu, “Antep savunması, her türlü imkandan yoksun ama kalbi vatan, millet ve bayrak sevgisiyle çarpan sivil halkın, her türlü savaş donanımına sahip düşman güçlerine karşı verdiği amansız bir mücadele olarak tarihte yerini almıştır. Şahinbeyleri, Şehitkamilleri, Karayılanları ve isimsiz nice yiğit kahramanlarıyla işgal kuvvetleri karşısında destanlar yazan gözü pek Antepliler aynı zamanda kurtuluş mücadelesinde Anadolu halkına da umut kaynağı olmuştur. 10 ay süren kuşatma boyunca açlığa, yokluğa ve acımasız tüm saldırılara rağmen kurtuluş azmini ve inancını hiçbir zaman yitirmeyen kahraman ecdadımız TBMM tarafından 8 Şubat 1921 tarihinde Gazilik unvanı ile onurlandırılmıştır. Vatan savunmasında binlerce yiğit evladını şehit veren ve bağımsızlık yolunda, Ya istiklal! Ya Ölüm! diyerek yiğitçe mücadele eden şehir halkına taltif edilen Gazilik onurunu 96 yıldır hep il günkü heyecan ve gururla taşımaktayız. Bizlere bugün bu tarifi mümkün olmayan büyük gururu yaşatan başta Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere vatan savunmasında hayatlarını kaybeden tüm şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Gazilik yıl dönümümüz kutlu olsun" ifadelerine yer verdi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Diğer Haberler