HABER

Ahtapotun kolları uzuyor

Antalya'da suç örgütüne yönelik düzenlenen 'Ahtapot' operasyonunda gözaltına alınan Emniyet Müdür Yardımcısı sayısı 4'e çıktı.

Gözaltına alınan 30 çete üyesi, sağlık kontrolünden geçirilirken çete lideri Bayram S.'nin 5 yıldızlı otelde yaptığı dillere destan düğünün görüntüleri dikkat çekti.

Antalya Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından düzenlenen 'Ahtapot' isimli operasyonda gözaltına alınan 30 kişi, sağlık kontrolünden geçirildi. Operasyon kapsamında çeteyle bağları bulunduğu iddia edilen Ankara Emniyet Müdür Yardımcıları Y.Ç ve H.T ile Antalya Emniyet Müdür Yardımcısı Ü.B ve Kahramanmaraş Emniyet Müdür Yardımcısı E.Ç. de Antalya'ya getirilerek sağlık kontrolünden geçirildi. Birbiriyle bağlantılı olan 'Ankaralılar' ve 'Lazlar' grubu isimli 2

çeteye yönelik düzenlenen 'Ahtapot' operasyonunda ayrıca Antalya'da görevli 2 polis memuru, 1 gardiyan ve 1 astsubayın da gözaltına alındığı, Ankara Emniyet Müdürlüğü'nde görevli bir komiser ve polis memurunun da ifadesine başvurulduğu belirtildi.

Çetenin 'kumar', 'ihaleye fesat karıştırma', 'çek ve senet tahsili', 'yaralama' suçlarına karıştığı belirtilirken ev ve iş yerlerinde yapılan aramalarda 4 tüfek ve 550 mermi ele geçirildiği belirtildi.

Çete lideri Bayram S.'nin geçen yıl Antalya'nın Kundu Turizm Bölgesi'nde bulunan 5 yıldızlı bir otelde dillere destan bir düğün yaptığı belirtildi. Görüntülerde Bayram S.'nin, birçok sanatçının sahne aldığı düğün alanına havaifişekler ve mehter takımı eşliğinde tahterevanla geldiği dikkat çekti.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön