AİBÜ'de 15 öğrenci gözaltına alındı

BOLU (İHA) - Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi'nde (AİBÜ) Yurtsever Cepheli öğrenciler, Irak'ın işgalinin yıldönümüyle ilgili izinsiz açıklama yapmak isteyince özel güvenlik ve jandarma müdahale etti.

AİBÜ'nün Gölköy Kampusu'nde, Yurtsever Cephe'nin bayrağı ile çeşitli pankartlar taşıyan öğrenciler, Irak'ın ABD tarafından işgal edilişinin yıldönümüyle ilgili basın açıklaması yapmak istedi. Üniversite Genel Sekreteri Turabi Şahin, rektörlükten izin alınmadığı için açıklamaya izin verilmeyeceğini söyledi.

Şahin'in, "Şu anda yaptığınız şey bütün bir üniversiteyi ilgilendiriyor. Önce izin almanız gerekiyor, ondan sonra açıklama yapabilirsiniz. İzinsiz açıklama yapmaya devam ederseniz müdahale ettiririm" demesine rağmen Yurtsever Cepheli öğrenciler, "Irak halkı yalnız değildir" şeklinde slogan atmaya başladı.

Eline megafonu alan bir öğrenci, "Açıklama yapmamıza izin vermiyorlar. Genel sekreterin neye hizmet ettiğini açıkça görmüş oldunuz" sözleri üzerine özel güvenlik ve jandarma öğrencilere müdahale etti. Bazı öğrencilerin pankartların sopalarıyla görevlilere vurduğu gözlendi.

Arbedenin yaşandığı müdahalede kaçan öğrencilerle görevliler arasında kovalamaca yaşandı. Kaçan öğrencilerden yaklaşık 15'i gözaltına alınırken, öğrencilerin ellerindeki bayraklarla pankartlar da toplandı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler