HABER

AIDS'li çocuk ağaca asılarak ölüme terkedildi

AIDS'li çocuk ağaca asılarak ölüme terkedildi

Hindistan'da AIDS hastası 3 yaşındaki bir çocuğun ağaca asılmış bir torba içinde ölüme terk edilmiş halde bulunduğu bildirildi.

Indian Express gazetesi, 7 Kasım'da Tamil Nadu bölgesindeki köylülerin çocuğun ağlama seslerini duyduğunu, ardından ölüme terk edilen çocuğun kurtarıldığını yazdı.

Bölgede görevli Doktor Hari Ram gazeteye yaptığı açıklamada, "Bu, böyle bir çocuğa yapılabilecek insanlık dışı en korkunç şey" dedi. Ağaçta ne kadar süre asılı kaldığı açıklanmayan çocuğun 14 Kasım'da, gazetedeki fotoğrafını gören büyük annesine teslim edildiği belirtildi. Büyük anne Kanchana, torununun hasta olan babası tarafından terk edilmiş olduğunu söyledi.

Yetkililer, çocuğun annesinin 3 yıl önce hayatını kaybettiğini, babasının ise yerinin tespit edilemediğini kaydetti. Doktorlar, çocuğun hastalık nedeniyle önemli ölçüde kilo kaybettiğini ve altı aylık bir bebek gibi göründüğünü söyledi.

1.1 milyar nüfusu olan Hindistan'da AIDS hastalarının çok büyük bir bölümü tümüyle toplumdan dışlanmış bir halde yaşıyor. Birleşmiş Milletler raporuna göre 2006'da Hindistan'da 2,5 milyon AIDS hastası bulunuyordu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön