HABER

Aile boyu terör eğitimi

ABD'de yaşayan bir aile, yılbaşında yaşanan bombalı saldırı girişimi ardından terör eylemleri ve doğal felaketlere karşı görülmemiş bir aile içi eğitim yapıyor.

Aile boyu terör eğitimi
Michigan eyaletinde yaşayan Miracle ailesi, terör eylemlerine karşı önlem olarak toplamda 25 adet silah bulunduruyor. Dokuz kişilik ailenin silah saplantısı öyle bir noktaya ulaşmış durumda ki, altı yaşındaki Morgana geceleri pembe renkli 22 kalibrelik av tüfeğine sarılarak uyuyor.
[** **](http://aktuel.mynet.com/galeri/haber/teror-onlemlerindeki-uc-nokta-aile-boyu-teror-egitimi/5153/127451/)
Altı ve 17 yaşları arasında yedi çocuğu olan baba Lee, 11 Eylül saldırılarından bu yana teröre karşı önlem aldıklarını ve düzenli olarak açık alanda atış talimine gittiklerini söyledi.
**TERÖRE KARŞI ÖNLEM**
Geçmişte orduda yer alan, şimdiyse geçimini posta dairesinde çalışarak sağlayan 42 yaşındaki Lee, aşırıya kaçan silah eğilimini şöyle açıkladı: “Detroit, evimden sadece bir saatlik mesafede. Nijeryalı bir terörist yılbaşı günü yolcu uçağını havaya uçurmaya çalıştı. Buna nasıl tepkisiz kalabilirim?”
Lee, “Saldırgan en az 20 El Kaide teröristinin Amerika’da saldırı düzenlemek için eğitildiğini söyledi. Ben ailemi korumalıyım ve onların kendilerini koruyabildiklerini bilmeliyim. Bu benim şahsi sorumluluğum” dedi.
**VAHŞİ DOĞADA EĞİTİM**
Güvenlik endişeleri kontrolden çıkmış olan kaygılı baba, düzenli olarak vahşi doğada eğitime çıktıklarını ve hayatta kalma yöntemlerine çalışarak, ağaçlardan ev yapmayı öğrendiklerini ve avlandıklarını sözlerini ekledi.
Aile, Haiti depremi ardından depremlere karşı da önlem aldıklarını, bunun yanında fırtına ve sel gibi doğal afetlere de hazırlıklı olduklarını belirtti. Yedi kardeşin en büyüğü Megan ise, gururla av tüfeği ve pompalı tüfek kullanmakta uzmanlaştığını söylerken, küçük kardeşleriyle silahları söküp temizlemekten çok hoşlandığını söyledi.


Geri Dön