HABER

Aile Hekimleri yarın iş bırakıyor

Türk Sağlık-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, 20 bin Aile Hekimi ve 20 bin Aile Sağlığı çalışanı olmak üzere 40 bin çalışanın aile hekimliği sisteminde mağdur edildiğini belirtti.

ANKARA (ANKA)- Türk Sağlık-Sen üyesi tüm aile hekimleri ve aile sağlığı çalışanlarının yarın iş bırakacağını açıklayan Kahveci yaptığı açıklamada, "Bugün 20 bin aile hekimi, 20 bin aile sağlığı çalışanı olmak üzere 40 bin çalışan aile hekimliği sisteminde açıkça mağdur edilmektedirler. Nöbetler, ağır iş yükü, sonu gelmeyen yeni görevler, şiddet ve mobbing, ardı arkası kesilmeyen sıkıntılar ve sorunlar ne yazık ki aile hekimlerinin ve aile sağlığı çalışanlarını üstünden kara bulut gibi hiç eksik olmamıştır. Tüm bunlara tepki göstermek adına Aile Hekimleri Federasyonunun gerçekleştireceği iş bırakma eylemine Türk Sağlık-Sen olarak destek verme kararı aldık. Sendikamız üyesi tüm aile hekimleri ve aile sağlığı çalışanlarının yarın iş bırakacaktır" dedi.

-YAPILAN HER DÜZENLEME İLE ZULUM KATMERLİ HALE GELDİ"-

Yapılan her yeni düzenleme ile zulmün katmerli hale geldiğini dile getiren Kahveci "Aile hekimleri ve aile sağlığı çalışanlarına 200'e yakın görev ve sorumluluk verilmiş. Hala yeni düzenlemelerle iş yükü arttırılıyor. Cumartesi 8 saat nöbet tutucaksınız deniliyor. Artık zulüm katmerleştirilmiş, bardak dolmuş, sabır taşı çatlamıştır " ifadelerini kullandı.

Tüm aile hekimleri ve aile sağlığı çalışanlarının iş bırakma eylemine katılmaya çağıran Kahveci vatandaşlardan da bu konuda anlayış beklediklerini kaydederek, "Tüm aile hekimlerimizi ve aile sağlığı çalışanı arkadaşlarımızı da bu eyleme destek vermeye çağırıyoruz. Vatandaşlarımızdan da bu konuda anlayış bekliyoruz. Çünkü verilen bu mücadele aynı zamanda kaliteli ve nitelikli bir sağlık hizmeti içindir" dedi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler