Ailesi tarafından 'cadı' diye sokağa atılmıştı! İşte son hali

Nijerya'da ailesi tarafından 'cadı' olduğu düşünülerek sokağa terk edilen iki yaşındaki çocuk gönüllü kişiler tarafından bulunarak ölümden kurtuldu. Anja Ringgren Loven tarafından evlat edinilen o çocuğun son hali ortaya çıktı.

Geçtiğimiz yıllarda Nijerya'da iki yaşındaki bir çocuk ailesi tarafından 'cadı' olduğu düşüncesiyle sokağa terk edilmişti.

Yardım ekibi, açlıktan zayıflamış ve kemikleri sayılır hale gelen iki yaşındaki çocuğun vücudu solucanlar tarafından her yeri kemirilmiş ve yaralanmış halde bulunmuştu.

Danimarkalı yardım sever Anja Ringgren Loven, Hope (Umut) ismini verdikleri çocuğu hastaneye kaldırmıştı. Hope, kaybettiği gücünü toplaması, vücudundaki solucanlardan arınması için kaldırıldığı hastanede tedavi altına alındı.

Facebook üzerinden çocuğun hastane masrafları için bağış çağrısı yapan Anja, sadece iki günde dünyanın çeşitli bölgelerinden yaklaşık 1 milyon dolarlık yardım topladı. Anja, aldıkları bu bağışla hem Hope'un tedavi masraflarını karşıladı hem de Hope gibi çocukların ihtiyacı için klinik inşa ettirdi.

Anja Ringgren Lovén evlatlık edindiği Hope'un fotoğraflarını sosyal medya hesabından paylaşaark zaman içindeki değişimini gözler önüne serdi.

Hope, hayata kötü bir başlangıç yapsa da onu sahiplenen Anja Ringgren sayesinde mutlu ve sevilen bir çocukluk yaşamaya başladı. Hope'un şimdi tek problemi işitme sorunu. Sokağa atıldığı dönemde kulak kanallarına bulaşan parazitler Hope'un kulak zarına zarar verdi. Ancak Hope tüm bunlara rağmen konuşmayı öğrendi.

Anja Ringgren, ihtiyacı olan tüm çocukların yardıma koşmasıyla çok kez takdir edildi ve bu çalışmaları için ödüller aldı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 18 yorum
O çocuk için sen bir melek olmuş yardım etmişsin. Allahta seni cennetinden esirgemesin. Güzel kalpli insan
şimdi bu kadın gavur diye cehennememi gitçek?
iman etmezse gidecek
ıman etmeyen iyi bile olsa cennete girmeyecekse peki islamdan önce dünyadan göçenler ne olacak diye bir düşünmek lazım.
Biraz beyin!! Allah sana kullan diye beyin vermiş. Ama sen onu israf ettiğin için bencede sen cehenneme gidersin.
@umut1976340 İNSAN YARATILDIĞINDAN BERİ İSLAM VARDI VE KIYAMETE KADAR DEVAM EDECEK.ALLAHÜ TEALA PEYGAMBER GÖNDERMEDİĞİ KAVMİNE AZAP ÇEKTİRMEZ.ALLAH ADİLDİR.KERİMDİR.
islami iyi araştiran bilen iman etmiyen cennete giremez ayetle sapittir islami pek araştirmamiş bilgisi olmamiş asiyor kesiyor biçiyor diye bilip iman etmemiş kişiye cehenneme gidicek demek Allah adina hüküm vermek olur. toprak olmazlar din günü Allah mükafatini verecektir
@okhenfold peygamber efendimizin hadisi var bu konuda o zamanın fahişesi çölde bir köpeğe ölmek üzere iken su verdiği için cennete gideceğini müjdeledi
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler