HABER

Ajda Pekkan'dan sıkı kontrollere tepki

Konser vermek için gittiği Amerika'dan İstanbul'a dönen ünlü sanatçı Ajda Pekkan, Delta Havayolları'na ait ABD uçağında yaşanan eylem girişimi nedeniyle arttırılan güvenlik önlemlerini eleştirdi.

ABD'de havalimanında didik didik arandıklarını belirten sanatçı, "Yine paranoya başladı" diyerek tepkisini dile getirdi.

Konser için Amerika'ya giden Ajda Pekkan, THY'ye ait bir uçakla öğle saatlerinde Türkiye'ye döndü. Atatürk Havalimanı'nda basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Pekkan, yeni yılda Türkiye'deki tartışmaların son bulmasını temenni etti. Pekkan, "Herkese mutluluklar diliyorum. Yeni yıl da inşallah çağdaş bir Türkiye, barış dolu bir ülkemiz olsun istiyorum. Bu kaoslar, kargaşalıklar bitsin. İnsanlar eskiden birbirlerini çok seviyorlardı. Yine öyle olsun istiyorum. Bizler birbirimiz seviyoruz ama bizler çok azınlık oluyoruz. Çoğunluk böyle olsun istiyorum" dedi.

Amerika'daki konserin çok başarılı geçtiğini söyleyen ünlü sanatçı, "Konserde her şey çok güzeldi. Orada çok güzel reaksiyonlarla karşılaştım. Sonuçta bir konserdi ama çok hoşuma gitti. Gurur duydum. Onur duydum. Çok mutlu oldum. Bin 800 kişi karşımda ki bu bir rekordu benim için. Konserin verildiği yer mekan olarak çok güzeldi. Tarihi bir kimliği vardı. Başarıyla sonuçlandı" diye konuştu. Pekkan, 2010 yılı için güzel projeleri olduğunu da ifade etti.

ABD'de yayımlanan New York Times Gazetesi'nin kendisini "Türk Pop Divası" olarak nitelendirdiğini ve konsere geniş yer ayırdığını söyleyen Ajda Pekkan şöyle konuştu:

"New York Times'de çıkan yazı çok güzeldi. İyi kötü birbirimizin hayatını biliyoruz. Bu kronolojik de olsa, uzaktan, yüzeysel de olsa ama orada bu kadar kısa zamanda adamın gelip bu incelemeyi yapması ,beni gözlemlemesi şarkılarımı bu kadar güzel anlatması çok hoştu. Buradaki basındaki arkadaşlarım da, dostlarım da istedikleri gibi değerlendirebilirler. Ama bir tane Ajda Pekkan var ki, Ajda Pekkan da hiçbir zaman saçıyla, elbisesiyle değil, gerçekten sesiyle, emeğiyle var oldu. O yüzden böyle değerlendirilirse çok memnun olacağım. Çünkü ben de gereken özeni gösteriyorum."

Basın mensuplarının soruları üzerine, Delta Havayolları'na ait ABD uçağında yaşanan eylem girişimi nedeniyle Amerika'da havalimanlarında güvenlik önlemlerinin büyük oranda arttırıldığını belirten Ajda Pekkan, uçağa binmeden önce sıkı bir kontrolden geçirildiklerini söyledi. Pekkan, "Ayakkabılar çıkartılıyor. Metal olan her şey çıkartılıyor. Didik didik arandık. Obama'nın özel talimatı olmuş galiba. Yine paranoya başladı. Onlar da bizim güvencemiz için yapıyorlar" diye konuştu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön