HABER

AK Parti Bursa milletvekilleri mazbatalarını aldı

Başbakan Yardımcısı Çavuşoğlu: - "Bugün batı ülkelerinde neredeyse yüzde 45-50 oranında bir katılımla gerçekleştirilen seçimlerin Türkiye'de yüzde 87 ile gerçekleştirilmiş olması, Bursa'da yüzde 90'a ulaşmış olması, insanımızın 'ülke yönetimine benim de bir katkım, tesirim olsun' diyerek yaklaşımını göstermektedir ki bu, Türkiye için gelecek adına umut vadeden bir durumdur" - "Millet düşmanı kim varsa, terör örgütleri, Türkiye'nin üzerinde gözü olan nefret odakları kaybetmiştir"

Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu'nun da aralarında bulunduğu AK Parti Bursa milletvekilleri mazbatalarını aldı.

24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'nin ardından AK Parti'den milletvekili seçilen Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, Mustafa Esgin, Refik Özen, Emine Yavuz Gözgeç, Atilla Ödünç, Ahmet Kılıç, Osman Mesten, Vildan Yılmaz Gürel, Zafer Işık ve Muhammet Müfit Aydın, Bursa Adliyesine geldi.

Milletvekilleri, adliyenin konferans salonunda düzenlenen törenle mazbatalarını İl Seçim Kurulu Başkanı Ali Rıza Bir ve Bursa Cumhuriyet Başsavcısı Uğurhan Kuş'un elinden aldı.

Törende konuşan Bir, bir seçimi daha olaysız atlattıklarını söyledi. Bu seçimin yeni dönemin ilk seçimi olduğunu vurgulayan Bir, eski bir bankanın sloganını anımsatarak, bütün partilerin de "Yoktur birbirimizden farkımız ama biz filanca partiyiz." diye söylediklerini düşündüğünü belirtti.

Bir, politikacıların söylem ve eylemleri farklı olsa da aynı amaca ulaşmak için yaptıklarının finalinin bugünkü mazbatalarının verilmesiyle gerçekleştirildiğini vurgulayarak, "Asıl yarış bundan sonra başlıyor bana göre. Bundan sonra millete hizmet için daha çok çalışmaları ve farklı şeyler geliştirmeleri gerektiğini düşünüyorum. Başta adliye dünyası olarak Bursa'nın beklenti ve isteklerini yerine getirme konusunda birlik içinde ellerinden geleni yapmaları ve gerekli çabayı göstermeleri isteği ve ümidiyle 'hayırlı olsun' diyorum." diye konuştu.

- Başbakan Yardımcısı Çavuşoğlu

Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, törenin ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, Türkiye'de 24 Haziran itibarıyla bir seçim gerçekleştiğini belirterek, "Bu ilk seçim değil, son seçim de olmayacak. Dolayısıyla bundan sonra demokratik yaşamımız devam ettiği süre içinde periyodik olarak seçimleri gerçekleştirmeye ülkemiz olarak devam edeceğiz." ifadesini kullandı.

24 Haziran'da milletin kazandığının altını çizen Çavuşoğlu, "Millet düşmanı kim varsa, terör örgütleri, Türkiye'nin üzerinde gözü olan nefret odakları kaybetmiştir." dedi.

Çavuşoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Türkiye artık demokrasisi, özellikle seçimleri, olgunlukla, sulh ve barış içinde gerçekleştiren bir ülke olmuştur. Çok partili hayata geçtiğimiz tarihten, özellikle serbest seçimlerden itibaren 1950 yılından bu yana gerçekleşen bütün seçimlerin büyük bir olgunlukla, Yüksek Seçim Kurulunun idare ve gözetimi altında büyük bir olgunlukla gerçekleştirildiğini, adil bir süreçle gerçekleştirildiğini bütün milletimiz net bir şekilde görmüştür. Bu bakımdan bu da Türkiye açısından çok önemlidir. Katılım oranına gelirsek... Bugün batı ülkelerinde neredeyse yüzde 45-50 oranında bir katılımla gerçekleştirilen seçimlerin Türkiye'de yüzde 87'yle gerçekleştirilmiş olması, Bursa'da yüzde 90'a ulaşmış olması, insanımızın 'ülke yönetimine benim de bir katkım, tesirim olsun' diyerek yaklaşımını göstermektedir ki bu, Türkiye için gelecek adına umut vadeden bir durumdur."

- "Bursa esasen Türkiye'nin minyatürüdür"

Çavuşoğlu, Bursa'da yüzde 90'a varan bir katılımla seçimin gerçekleştirilmiş olmasının çok önemli olduğuna dikkati çekerek, "Bursa esasen Türkiye'nin minyatürüdür. Biz bundan sonraki süreçte AK Parti olarak, yürütme organının başı olarak Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde, Mecliste de aynı şekilde milletvekilleri olarak bir taraftan yasama faaliyetlerini, bir taraftan yürütme icraatlarını sürdürerek Bursa'mız için nasıl daha fazla katma değer üretebiliriz, markalaşmış bu özelliğine nasıl daha fazla ivme sağlayabiliriz ve Bursa'mızı her bakımdan örnek bir şehir haline nasıl getirebiliriz, bunun çalışmasını gerçekleştireceğiz." değerlendirmesinde bulundu.

Bu konuda altyapılarının mevcut olduğuna vurgu yapan Çavuşoğlu, şunları kaydetti:

"Milletimiz sandığa giderek üstüne düşeni yapmış ve görevi tevdi etmiştir. Emanetini bize bırakmıştır, biz de bu emaneti yere düşürmemek, o emanete her an sahip çıkmak suretiyle Bursa'mıza hizmet etmek için devam edeceğiz. Bursa'nın devam eden yatırımları var. Bundan sonraki süreçte alması gereken yatırımları var ve özellikle Bursa'nın kendi içinde seçimlerden önce imar barışıyla ilgili çıkardığımız yasa, Bursalı kardeşlerimizin gerçekten de nefes almasına fırsat sağlamış bir yasa olmuştur. Bundan sonraki süreçte Bursalı kardeşlerimizin, vatandaşlarımızın bu süreci takip ederek, zamanı kaçırmadan müracaatlarını yapmaları gerekiyor. Öbür taraftan son dönemlerde Bursa'nın özellikle ulaşım konusunda yaşamış olduğu sıkıntılarda kısmen de olsa bir rahatlamayı sağlamış olmak, geleceği açısından büyük bir ümit vermektedir bize. Bu rahatlamanın neticesinde bunu kalıcı hale getirmek ve daha da normalleştirmek için hem merkezi idare hem de yerel yönetimler olarak yapılması gerekenler konusunda güç birliği yaparak elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz. Bursa'da genç nüfusumuz var, iki üniversitemiz var. Bursa'da gençlerimizle ilgili olarak neler yapabiliriz, nasıl çözümler üretebiliriz, gençlerimizin hayata ve geleceğe daha iyi ulaşabilmeleri için neler yapabiliriz, bunun çalışmasını gerçekleştireceğiz."

Törene, Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Bursa Cumhuriyet Başsavcı Vekilleri Mesut Turan, Özcan Özsarıoğlu, AK Parti İl Başkanı Ayhan Salman ile partinin il ve ilçe teşkilatından temsilciler katıldı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön