HABER

AK Parti'den ihraç edilen Mehmet Gazioğlu: Yargıtay'ı aşamadılar

Adalet ve Kalkınma Partisi'nden (AK Parti) ihraç edilen eski kurucu üye Mehmet Gazioğlu, Yargıtay'ın Recep Tayyip Erdoğan hakkında verdiği karara ilişkin olarak, "Yargıtay millet namına hareket eden bir kuruluş. Beni partiden ekarte ederek aştılar, ama millet namına hareket eden Yargıtay'ı aşamadılar" dedi.

AK Parti'den ihraç edilen Mehmet Gazioğlu: Yargıtay'ı aşamadılar

AK Parti'den Recep Tayyip Erdoğan hakkında söylediği sözlerden dolayı ihraç edilen Mehmet Gazioğlu, AK Parti ve Genel Başkan Recep Tayyip Erdoğan hakkındaki düşüncelerini açıkladı. Parti yöneticilerini dar görüşlü olmakla suçlayan Gazioğlu, "Avrupa Birliği (AB) temizliği, dürüstlüğü istiyor. Bunlar temiz değiller. Bir de çıkıp televizyonlara 'Bu karardan sonra Avrupa Birliği (AB) bizi almaz' diyorlar. Önü kesilenler halkı soymak isteyip yolsuzluk yapanlar" iddiasında bulundu.

"BÖYLE BİR KARAR İHTİLALLER DÖNEMİNDE BİLE VERİLMEZ"

Parti yönetiminden, Yargıtay'ın Recep Tayyip Erdoğan hakkındaki verdiği kararı ile ilgili olarak "Böyle bir karar ihtilaller döneminde bile verilmez" şeklinde bir açıklama geldiğini belirten Gazioğlu, "Adnan Menderes, Recep Tayyip Erdoğan'ın yaptığının onda birini bile yapmamıştı ama asıldı. O dönemde bu kişiler olsaydı bacaklarından asılırdı" değerlendirmesinde bulundu.

Partide bir 'emanetçilik' meselesinden bahsedildiğini ileri süren Gazioğlu, "Recep Tayyip Erdoğan kim ki emanetçisi olsun? Recep Tayip Erdoğan'ın vasfı ne ki? Emanetçilik topluma hakarettir" dedi.

Akbil ve birçok belediye ihalesinde yolsuzluk yapıldığını iddia eden Mehmet Gazioğlu, "Eyüp Adliyesi'nde sanık olanların çoğu milletvekili listelerinde yer alıyor. Recep Tayyip Erdoğan hakkında birçok yolsuzluk davası var. Bunlar halkın karşınına çıkacaklar, köy köy dolaşacak. Hangi yüzle gidecekler halkın karşısına? Halk sorduğu zaman ne diyecekler halka? Halk demez mi; 'Aklansın; gelsin başımızın tacı olsun' diye" ifadelerini kullandı.

"KENDİ ÇOCUKLARINA BURS ALIYOR"

Bunları söylemekle kendini yükümlü hissettiğini ifade eden Gazioğlu, "Recep Tayyip Erdoğan çıkıp 'Biz 25 bin çocuğa burs verdik' diyor. Kendisi nasıl burs verebilir ki, kendi çocuklarına burs alıyor. O burslar senin benim İSKİ'ye verdiğimiz paralarla veriliyor" dedi.

"Er geç AK Parti'ye tekrar gireceğim. Biliyorum ki Recep Tayyip Erdoğan ve dar görüşlü parti yöneticilerinin tümü ekarte edilecek zamanla. Ben de o zaman partiye tekrar gireceğim" diyen Gazioğlu, parti programı ile yapılanların çeliştiğini, bu konulardaki düşüncelerini Recep Tayyip Erdoğan hakkındaki kararın kesinleşmesinden sonra açıklayacağını dile getirdi.

Kaynak: İHA

Geri Dön

En Çok Aranan Haberler