AK Parti'den 'Selahattin Demirtaş' açıklaması

24 Haziran seçimlerinde cumhurbaşkanı adayı olan Selahattin Demirtaş ile ilgili son dakika açıklamalar geliyor. AK Parti İstanbul Milletvekili Aziz Babuşcu HDP’nin Cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş ile ilgili dikkat çeken bir yorum yaptı. AK Parti İstanbul Milletvekili Aziz Babuşcu, "Demirtaş bence de cezaevinden çıksın" dedi.

HDP'nin cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş'ın tahliye edilmesine yönelik çağrılardan biri bu sefer iktidar kanadından geldi.

CHP, Saadet Partisi ve İYİ Parti'den gelen Demirtaş'ın tahliye edilmesine yönelik çağrılara bir yenisi de AK Parti'den eklendi. CNN Türk'te konuk olduğu Ne Oluyor programında konuşan AK Partili Babuşcu, HDP'nin cumhurbaşkanı adayının tahliye edilmesi gerektiğini söyledi.
Babuşcu, şunları söyledi:

"Demirtaş bence de cezaevinden çıksın. Sonuç itibarıyla bir seçime giderken, Cumhurbaşkanı adayı bir siyaset liderinin cezaevinde olmasını tercih etmem. Ama sonuç itibarıyla, bir yargı ve hukuk mekanizması işlemesi ve onun bir karar vermesi gerekir. Sonuçta buna karar verecek olan bizler değiliz."

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 8 yorum
selo çıktığı an akp başaşağı gider
bu işte bir iş var gibi..birden herrrkes demirtaşćı oldu ne hikmetse :)
adamı kendileri içeri atmamış gibi şimdi de pişkince çıksın diyorlar...
hem kendileri atıyor içeri , şimdide biz senin özgürlüğünü sağladık deyip başkanı belirleyici olacak olan HDP oylarını çalmaya çalışıyorlar tekrar
Yandan yandan da çıkıp ta ne olacak yattığına şükretsin karnı doyuyor demek istiyor .
Kararı siz akape vermiyor mu? :) bak güldürdünüz beni kekolar ! Hak, hukuk ve adaletten anlamayan sizler bir hukuk mekanizmasının varlığından bahsediyorsunuz !
bence de çıksın
AKP anketlerden memnun değil. HDP oylarına ihtiyacı var. zemin hazırlıyor
Diğer Haberler