AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak oldu (Bayram Şenocak kimdir)

Görevi bırakan AK Parti İstanbul İl Başkanı Temurci'nin yerine eski Avcılar İlçe Başkanı Bayram Şenocak atandı.

AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak oldu (Bayram Şenocak kimdir)

AK Parti İstanbul İl Başkanı Selim Temurci, il başkanlığı görevinden istifa etti. "Dün gece 11'e çeyrek kala genel merkezden arandım" diyen Temurci, "Onurla şerefle geldiğimiz AK Parti İstanbul İl başkanlığı görevimden yine büyük bir onurla ve itibarla ayrılmanın mutluluğu içindeyim" ifadesini kullandı. Temurci'nin yerine eski Avcılar AK Parti İlçe Başkanı ve MÜSİAD yönetim kurulu üyesi olan Bayram Şenocak atandı.

BAYRAM ŞENOCAK KİMDİR?

Bayram Şenocak, 1978 yılında Trabzon'da dünyaya geldi.

İlkokul eğitimine İstanbul'da devam ederek orta ve lise öğrenimini burada tamamladı.

Üniversite eğitimini ise İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü'nde tamamlayarak mezun oldu.

Orta derece İngilizce dil bilgisi bulunan Bayram Şenocak, mevcut başkanlar ve adaylar arasında en genç isim olmasıyla tüm dikkatleri üzerine toplamaktadır.

Avcılar ilçesinde ikamet eden Şeocak, AK Parti İstanbul İl Başkanlığı'nın birçok biriminde görev üstlendi.

Evli ve 2 çocuk babası olan ŞENOCAK aynı zamanda MÜSİAD yönetiminde de yer aldı.

Gençlik Kolları'ndan başladığı siyasete, İl Yerel Yönetimler Komisyon Üyesi, İl Yedek Yönetim Kurulu Üyesi oldu.

2010-2012 yılları arasında İl Yönetim Kurulu Üyesi ve Avcılar'dan sorumlu İl Koordinatörü olarak devam etti.

2012-2014 yılları arasında da ilçe başkanlığı görevinde bulundu.

Yaşı genç olmasına rağmen 10 yılı aşkın bir zamandır siyasetle uğraşan Bayram Şenocak, iki yıllık AK Parti Avcılar İlçe Başkanlığı döneminde, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin (İBB) bir çok yatırımın Avcılar'a kazandırılmasında etkin rol oynamış ve Avcılar halkının takdirini kazanmıştı.

Aynı zamanda partiye üye kazandırma çalışmasında da önemli çalışmalar yürüterek Türkiye çapında 1.likler elde etti ve Ak Parti tarafından ödüllendirildi.

Yüzme ve futbol sporlarının yanı sıra DAN diplomasıyla karate hocalığı yapabilecek yetkinliktedir.

bayram senocak kımdır

Bayram Şenocak

SELİM TEMURCİ: NASIL DİK DURDUĞUMUZU HERKES BİLİYOR

AK Parti İstanbul İl Başkanı Selim Temurci, AK Parti İstanbul İl Başkanlığı'nda bugün basın toplantısı düzenledi. Toplantıya çok sayıda partili katılırken, Selim Temurci, görevde olduğu süreyi üç bölüme ayırdığını söyledi. Temurci, dün gece genel merkezden arandığını söyleyerek sözlerine başladı.

"Bugün benim için çok özel birgün. Dün saat 22.45'te Genel Merkezimizden arandığımda 8 Şubat'tı, bugün 9 Şubat. Çok güzel bir tevafuk" diyen Temurci, şöyle konuştu:

"Genel Başkan değişikliğinden, 1 Kasım'dan sonra yeni bir dönem başladı İstanbul teşkilatları için. Bu bir taraftan kendi içimizde büyük bir imtihan, diğer taraftan yeni Türkiye'nin hedefleri için nefislerimizi bir tarafa koyarak çok daha çalışma zamanıydı. Ancak hiçbirimiz 15 Temmuz'da gerçekleşen o alçak FETÖ terör girişimini, ihanetini beklemiyorduk. O gece işte bu bina direnişin ilk kıvılcımının, ilk talimatlarının verildiği merkezlerden biri oldu. Rabbim, İstanbul, tarih ve sizler şahitsiniz ki biz o gece milletine, devletine, davasına liderine sahip çıkmak için sağına soluna bakmadan 'ben buradayım' diyen ilk teşkilat AK Parti İstanbul teşkilatı olmuştur. Seçimlerden konuşuyoruz; 15 Temmuz AK Parti İstanbul Teşkilatlarının kazanmış olduğu en büyük zaferdir. Ben buna yürekten inanıyorum. Ve o gece sonucu bekleyenlere inat benim çalışma arkadaşlarım, ilçe başkanlarım, belediye başkanlarım 15 Temmuz destanının adeta görünmez kahramanları olmuştur. Hamdolsun 15 Temmuz gecesinde liderimizle, milletimizle tek yürek, tek yumruk olarak hainlere İstanbul emanetini, AK Parti'nin kalesi olan İstanbul İl Başkanlığı'nı teslim etmedik."

Bu dönemde AK Parti İstanbul İl Başkanlığı teşkilatlarının olağanüstü bir performans sergilediğini söyleyen Selim Temurci, "İki seçim arası yaşanan terör olayları, il başkanlığına yönelik terör saldırı girişiminde İstanbulluların bize verdiği destekle nasıl dik durduğumuzu herkes biliyor. Bizi kucaklayan İstanbul'un her noktasında kapısını, gönüllerini bize açan İstanbullu kardeşlerime yürekten teşekkür ediyorum" ifadesini kullandı.

selım temurcu

Selim Temurcu

"RABBİM ŞAHİTTİ, İSTANBUL ŞAHİTTİR"

15 Temmuz hain darbe girişimine de değinen AK Parti İstanbul İl Başkanı Selim Temurci, " 15 Temmuz alçak FETÖ terör ihanetini beklemiyorduk. Bu bina direnişin ilk kıvılcımın ilk talimatlarının verildiği merkezlerden biri oldu. Rabbim şahittir İstanbul şahittir biz o gece milletine devletine davasına, liderine sahip çıkmak için sağına soluna bakmadan ben burdayım diyen ilk teşiklat AK Parti İstanbul İl Başkanlığı'dır" dedi.

Başarı ya da da başarısızlık işe kattığınız samimiyete ve gayretinizle ilgilidir" diyen Selim Temurci, "Rabbim o samimiyeti yakınen bilendir. O bize bizden yakındır. Önemli olan O'na mahcup olmamaktır. Bizim davamız rakamları sığmayacak kadar büyük bir davadır. Davamız bizim hayatamızdır. Yüce mevlamız her olayda bizi farklı imtihan etmiştir. Yeni bir imtihanla karşı karşıyayız" dedi.

"KIRDIĞIMIZ KARDEŞLERİM OLDUYSA HAKLARINI HELAL ETSİNLER"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yeniden genel başkan olmasıyla yeni bir döneme girildiğini söyleyen AK Parti İstanbul İl Başkanı Selim Temurci, "Yeni dönem partimize hayırlara vesile olsun. Büyükşehir Belediye başkanımız Kadir Topbaş, görevinden beyefendiliğine yakışan bir şekilde ayrıldı. Makamların değil bu davanın adamı olmak en önemli misyon olmuştur. Onurla şerefle geldiğimiz görevimden hamdolsun, yine büyük bir onurla, itibarla ayrılmanın mutluluğu içindeyim. Kırdığımız kardeşlerim olduysa haklarını helal etsinler" dedi.

LİDERLERE TEŞEKKÜR ETTİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a şükranlarını arz eden Temurci " Cumhurbaşkanımız sadece Türkiye'nin değli mazlumalrın lideridir. Rabbim ona sağlık sıhhat versin. Başımızdan eksik etmesin" diyerek "İstanbul'da onlarca miting beraber yaptığımız Ahmet Davutoğlu hocamıza, partimizin genel başkanı seçilen ve Başbakanımız Binali Yıldırım beye şükranlarımız arz ediyorum. Benim için ağabey olan Kadir Topbaş beye şükranlarımı arz ediyorum. Büyükşehir Belediye Başkanı olana Mevlüt Uysal Bey'e başarılar diliyorum" ifadesini kullandı.

"BEN BU BEYAZ GÖMLEĞE BİR LEKE BİLE DEĞDİRMEM"

Makamlar ve mevkilerin geçici olduğunu söyleyen Temurci, "Makamlar ve mevkiler geçici davanın adamı olmak bizim için bakidir. Ak partimizin bizim davamızın adı olduğu sürece bizler bu davanın bir neferiyiz. Biz makamların neferi değil davanın neferiyiz. Doğarken ölürken beyaz gömlek giyeriz. Partiye üye olduğum günden bugüne görevim boyunca üzerimde beyaz gömleğim oldu. Ben bu beyaz gömleğe leke bir leke değdirmedim. Buna şahitsiniz" dedi.Bu sırada Selim Temurci'nin duygusal anlar yaşadığı görüldü. İstifa açıklamasının ardından Selim Temurci'ye plaket takdim edildi.

SELİM TEMURCİ KİMDİR?

1970 Rize Çayeli doğumlu olan Selim Temurci Boğaziçi Üniversitesi, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunudur. Marmara Üniversitesi'nde ekonomi alanında Yüksek Lisans ve Doktora yapmış olan Selim Temurci çeşitli sivil toplum kuruluşlarında aktif görevlerde bulunmuştur

Selim Temurci, dış ticaret, finans ve pazarlama konusunda eğitimler vermektedir. İyi derecede İngilizce bilen Selim Temurci, evli ve 3 çocuk babasıdır.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 5 yorum
11 e çeyrek kala aranıp koltuktan indirilmen baya onurlu olduğunu gösteriyor
Şayet adalet olsaydı bu fetocular hesap veriyor olurdu
basem bıyıklı ve laz inşaata yandaşa ranta cukkaya devam
oldukça donanımlı biriymiş neden kovuldu acaba..
KİM OLURSA OLSUN NE FARK EDERKİ
Diğer Haberler