AK Parti İstanbul’da da Tüm İlçelerde İtirazda Bulunacak İddiası

Ak Parti'nin Ankara'nın ardından İstanbul'da da 39 ilçenin tamamında seçim sonuçlarına itiraz edeceği iddia ediliyor. İtiraz başvuruları için süre bugün saat 15:00'da doluyor

AK Parti İstanbul’da da Tüm İlçelerde İtirazda Bulunacak İddiası

Yüksek Seçim Kurulu, ilçe seçim kurullarına yapılacak itirazlar için bugün saat 15:00’a kadar süre olduğunu açıklamıştı. Buradaki itirazlar gerekli görülürse İl Seçim Kurulu’na ardından da ihtiyaç halinde 3 gün içerisinde Yüksek Seçim Kurulu’na taşınabiliyor.

Bu çerçevede Ak Parti’nin hem İstanbul hem Ankara’da büyükşehir başkanlık seçimleri dahil ilçelerde seçim sonuçlarına itiraz ediyor. Ancak büyükşehir belediye başkanlığı seçimi haricinde Ak Parti’nin İstanbul’da 39 ilçenin tamamında seçim sonuçlarına yönelik olarak ilçe seçim kurullarına itiraz başvurusu yapmasının kararlaştırıldığı iddia edildi.

Ak Parti daha önce de Ankara’nın 25 ilçesinin tamamında seçim sonuçlarına itiraz edeceğini duyurmuştu. Dün gece açıklama yapan Ak Parti Sözcüsü Ömer Çelik de seçim sonuçlarına itiraz edileceğini ve bu sürece herkesin saygı duyması gerektiğini söylemişti.