HABER

AK Parti Kongresinde Trump'ın ruhu dolaşıyordu!

Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, bugünkü "Trump'ın ruhu dolaşıyordu" başlıklı yazısında, dün düzenlenen AK Parti Kongresine ilişkin notlarını paylaştı. AK Parti Kongresine değinen Selvi, kongrede Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Trump'a 'adrese teslim mesajlar' verdiğini yazdı.

AK Parti Kongresinde Trump'ın ruhu dolaşıyordu!

Trump’ın Erdoğan’ı hedef aldığı bir dönemde yapılan kongrede partililerin pankart ve sloganlarla Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yanında oldukları mesajını verdiklerini belirten Selvi, yazısında şu ifadeleri kullandı:

"ABD ya da Trump da demedi ama Erdoğan’ın mesajlarının hedefinde Trump vardı. Kongre salonunda ise Trump’ın ruhu dolaşıyordu. Erdoğan, Trump’a yönelik adrese teslim mesajlar verdi. “Biz soysuzlara zağarlık yapmak yerine meydan okuyoruz” dedi. “Birileri bizi ekonomiyle, yatırımla, kurla, dövizle, faizle, enflasyonla tehdit ediyor. Biz de diyoruz ki 'Oyununuzu gördük ve meydan okuyoruz' diye seslendi.

20180819_2_31999976_36531074_Web

Erdoğan, “Zahirde bize stratejik ortak gibi gözüküp de attığı her adımla bizi stratejik hedef haline getirmeye çalışanlara teslim olmadık, olmayacağız” dedi. Cumhurbaşkanı, stratejik hedef tabirini ilk kez kullandı. Daha önce, stratejik ortaklığı ön plana çıkarırdı." [Yazının devamını okumak için TIKLAYINIZ]

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön