HABER

AK Partili Turan'dan Bolu Belediye Başkanı Özcan'ın ifadelerine tepki

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'ın, yabancı uyrukluların faydalandığı bazı belediye hizmetlerine zam yapılacağına yönelik açıklamalarına tepki gösterdi. Turan, "Kamu hizmetini etnik kökene göre yaparsanız, bu, insanlığa da aykırıdır, Müslümanlığa da aykırıdır, Anayasa'ya aykırıdır. Mutlaka bunun bedeli olur. Kaldı ki o açıklamayı yapan belediye başkanının, bir yıldan beri evinde kaçak bir mülteciyi çalıştırdığını öğrenmiş olduk" dedi.

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, Türkiye'nin doğalgaza kavuşan ilk beldesi olan, Çanakkale'nin Biga ilçesinin Gümüşay beldesinde düzenlenen doğal gaz hizmete alma törenine katıldı.

Burada gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Turan, Bolu Belediye Başkanı Özcan'ın düzenlediği basın toplantısında yaptığı açıklamalara tepki gösterdi.

"BU AHLAKA AYKIRIDIR"

Özcan'ın "yabancı uyrukluların faydalandığı bazı belediye hizmetlerine zam yapılacağı" yönündeki açıklamasını, talihsizlik olarak değerlendirdiklerini belirten Turan, şöyle devam etti:

"Bir belediye başkanı, bizim burada 10 tane açılış planlarken, bir başka ilin belediye başkanı da 'göçmenlere suyu 10 katına satacağım' diye açıklama yaptı. Değerli arkadaşlar, insanlığın temel ihtiyaçları, cezalandırma konusu olamaz. Bu ahlaka aykırıdır. Biz Çanakkale Savaşı'nda hatıralardan biliriz ki, savaşırken düşmana ara verip su ikram eden bir milletiz. Savaşa ara verip ekmeği olmayan düşmana ekmek veren, karşılığında su alan bir milletiz. Göçmene garibana 10 kat su satacağım, diyecek kadar aciz olan bir millet olmadık, olmayacağız."

"MUTLAKA BUNUN BEDELİ OLUR"

Kamu hizmetinin etnik kökene göre yapılamayacağını vurgulayan Turan, şunları kaydetti:

"Kamu hizmetini etnik kökene göre yaparsanız, bu, insanlığa da aykırıdır, Müslümanlığa da aykırıdır, Anayasa'ya aykırıdır. Mutlaka bunun bedeli olur. Kaldı ki o açıklamayı yapan belediye başkanının, bir yıldan beri evinde kaçak bir mülteciyi çalıştırdığını öğrenmiş olduk. Bu ne samimiyetsizlik? Bu nasıl sosyal demokrasi anlayışı? Baştan aşağı yalan, yanlış, samimiyetsiz bir yaklaşım. Ama bunların hepsi milletin gözü önünde oluyor. Hepsinin de karşılığı olacak, diye düşünüyorum."

Konuşmaların ardından Gümüşçay beldesinin doğal gaz hizmete alma işlemi gerçekleştirilip meşale yakıldı.

Toplam 700 hanenin faydalanacağı hizmet için 400 başvuru yapıldı.

Törene, AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, Biga Kaymakamı Mustafa Can, Gümüşçay Belediye Başkanı Adnan Pastırmacı, Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Rektörü Prof. Dr. Sedat Murat, AKSA Doğalgaz Çanakkale Bölge Müdürü Çağdaş Adıbelli ile vatandaşlar da katıldı. (AA)


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 181 yorum
Neymiş bedeli. Bedeli sizin yüzünüzden millet ödüyor. Boş konuşuyorsun Bülent.
İşte bunlar bu kadarlik adamlar.. Kendi Evinde Kaçak Mülteci Çalıştırıyormus birde. Ortaya çıkmaz falan zannetti herhalde. Bir İnsan bu kadar ahmak olabilir. zaten aklı başında biri olsaydı, Gerizekalilara yakışan bir açıklama yapmazdı.
yani bu işi İstanbul'da İmamoglu'nun, Ankara da Mansur Yavaş'ın yaptığını düşünsenize.. Belki onlarda yapmak istiyordur ama işin Rezalet olacağını, cümle âleme Rezil olacaklarını bildikleri için yapmıyor olabilirler. Onlar enazindan Düşünebilmisler . Neyini savunuyosunuz olm bu adamın
Yav hele boş boş konuşma. Yeter artık bu mülteci akını. Bıktık usandık her yerde mülteci görmekten. Zengin, refah düzeyi yüksek bir ülke olsak belki bu kadar can sıkıcı olmaz ama zaten biz mokumuzla oynuyoruz, bir de bunlar çıktı başımıza.
Mültecileri ülkemizde istemiyoruz. Akp gönderemiyorsa Biz akp ve Suriye'lileri göndereceğiz Bir taş ile iki kuş Hem akp den Hem Suriye'lilerden kurtulacağız
Halk iradesi diyenler bu sese mutlaka kulak vermeli Halkın iradesi bu mültecileri istemiyor
Çok düşündünüz mü bu yorumu yazarken Biri algı yapıyor, iftira atıyor Diğerleri inanıyor
@ktekirdagli_1963 harika, bu ümmet kafalılardan kurtulmalıyız.
@tatilbanayakisiyoo_199 makarna var yen mi??
Herkese her düşünceye bir bedel ödettiniz, hep bedeli olur söylemleri dilinizde. Unutmayınki o bedel i gün gelir sizde ödersiniz, ölüm yok gibi yaşayanlar gibisiniz, keser döner sap döner gün gelir hesap döner
Geri Dön