AK Parti Manisa milletvekilleri "Vestel Venüs" kullanacak

AK Parti Manisa milletvekilleri, Vestel'in Venüs marka akıllı telefonlarının üretildiği tesisi ziyaret ederek, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın boykot çağrısına ve yerli üretime destek verdi - AK Parti Manisa Milletvekili ve MKYK Üyesi Murat Baybatur: - "Elimizdeki telefonları satarak yerli ürünümüzle değiştireceğiz. Vestel'in başta telefon olmak üzere ürünlerini kullanacağız. Yerli üretime sahip çıkacağız, destek vereceğiz. Böylelikle de ülkemiz üzerine oynanan oyunları yerli ve milli ürünlerimizle bertaraf edeceğiz"

MANİSA (AA) - AK Parti Manisa milletvekilleri, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "boykot çağrısının" ardından yerli teknoloji olarak işaret ettiği Vestel'in Venüs akıllı telefonlarının üretildiği tesisi ziyaret etti.

Manisa Organize Sanayi Bölgesi'ndeki Vestel City'e gelen AK Parti heyetini, Vestel Elektronik AŞ Ar‑Ge Genel Müdürü Murat Sarpel, karşıladı. Heyete tesisleri gezdiren Sarpel, Venüs akıllı telefonlarının üretildiği bölümde kullanılan teknoloji ve üretim aşamalarıyla ilgili bilgiler verdi.

AK Parti Manisa Milletvekili ve Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) Üyesi Murat Baybatur ziyaretin sonunda gazetecilere yaptığı açıklamada, dünya çapında üretim yapan Vestel'in Manisa'da bulunmasının kendilerini gururlandırdığını söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Vestel ile ilgili konuşmasını hatırlatan Baybatur, yerli ve milli ürünlere sahip çıkılması gerektiğini vurguladı.

Üretiminin yüzde 80'ini ihraç eden Vestel'e ziyarette bulunduklarını dile getiren Baybatur, "Vestel sadece kendi fabrikalarında 30 bin kişi çalıştırıyor, yan sanayi ve bayileriyle beraber bu sayı 70 bin kişiyi buluyor. Böylesine ekonomimizde büyük bir lokomotif olan bu firmamızın Manisa'mıza ve ülkemize katkısı büyük." diye konuştu.

Baybatur, dolar kurunda ABD kaynaklı yaşanan hareketliliğin yerli ve milli teknolojiye verilmesi gereken önemi bir kez daha ortaya koyduğuna dikkati çekti.

Başta Venüs olmak üzere bütün yerli ürünlerin kullanılmasını önerdiklerini dile getiren Baybatur, şunları kaydetti:

"Vestel'in ürettiği Venüs Z20 akıllı telefonunun muadillerinden hiçbir eksiği yok hattı bazı yönleriyle üstün özellikleri var. Bizler de bugünden itibaren milletvekili arkadaşlarımıza belediye başkanı arkadaşlarımıza bu konuyu aktardık. Elimizdeki telefonları satarak yerli ürünümüzle değiştireceğiz. Vestel'in başta telefon olmak üzere ürünlerini kullanacağız. Yerli üretime sahip çıkacağız, destek vereceğiz. Böylelikle de ülkemiz üzerine oynanan oyunları yerli ve milli ürünlerimizle bertaraf edeceğiz."

Ziyarette AK Parti Manisa milletvekilleri İsmail Bilen, Semra Kaplan Kıvırcık, AK Parti Manisa İl Başkanı Berk Mersinli ile Yunusemre Belediye Başkanı Mehmet Çerçi ve Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik hazır bulundu.