HABER

AK Parti Milletvekili Yakup Taş enkaz altında kaldı! Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman'ın da ailesi ve yakınları enkaz altında

AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, 7.7 büyüklüğündeki deprem sonrası ailesinden ve yakınlarından enkaz altında kalanlar olduğunu açıkladı. Öte yandan AK Parti Adıyaman Milletvekili Yakup Taş'ın resmi sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda Taş'ın da enkaz altında olduğu bilgisi paylaşıldı. TBMM Başkanı Şentop da AK Parti Adıyaman Milletvekili Yakup Taş’tan haber alınamadığını bildirdi.

10 ilimizi vuran 7.7 büyüklüğündeki depremde enkaz altında kalan vatandaşlar için arama kurtarma çalışmaları canla başla sürüyor. AK Partili Yayman da katıldığı canlı yayında yakınlarının enkaz altında kaldığını söyledi.

"ÇOK BÜYÜK AFET VAR, ŞARTLAR ÇOK OLUMSUZ"

CNN Türk canlı yayınına bağlanan Yayman, “İki ağabeyim, eşleri, ablam, eniştem, çocukları enkaz altında." diye konuştu. Yayman, ilerleyen saatlerde ise Habertürk yayınına bağlanarak şunları söyledi:

"Burada çok büyük bir afet var. 2 ağabeyim, yengelerim, eşleri, ablam, eniştem, çocuklarıyla beraber enkazın altındalar, ulaşmaya çalışıyoruz. Enkazda çok fazla insan var, sadece benim yakınlarım değil. Gün birbirimizin acısını paylaşma, yarasını sarma günü. Şartlar çok olumsuz."

2

"VEKİLİMİZ YAKUP TAŞ ENKAZ ALTINDADIR"

Enkaz altından kalan bir diğer milletvekili de AK Parti Adıyaman Milletvekili Yakup Taş oldu.

2CMn2MvF_400x400

Taş'ın resmi sosyal medya hesabından paylaşımda şu ifadeler kullanıldı:

"Vekilimiz Yakup Taş ailesi birçok hemşehrimiz gibi deprem nedeniyle enkaz altındadır. Dualarınıza vekilimiz ve ailesini de katar mısınız...."

TBMM BAŞKANI ŞENTOP'TAN AÇIKLAMA

TBMM Başkanı Mustafa Şentop da "Adıyaman Milletvekilimiz Yakup Taş ve ailesine henüz ulaşamadık." dedi.

Geri Dön

En Çok Aranan Haberler