AK Parti'nin Marmaris adayı Serkan Yazıcı oldu: Teklifi bizzat Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan aldım

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 15 Temmuz darbe girişimi gecesinde bulunduğu Marmaris Grand Yazıcı Turban Oteli'nin sahibi Serkan Yazıcı, AK Parti'nin Marmaris belediye başkan adayı oldu. Yazıcı gelişmeyi Instagram hesabından duyururken, teklifi bizzat Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan aldığını söyledi.

Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) Başkanlığı görevinden de ayrıldığını açıklayan Yazıcı, Instagram hesabından adaylığını şöyle duyurdu:

“Çok değerli komşularım, AK Parti Marmaris Belediye Başkanı adayı olarak sizlerin huzuruna çıkıyorum. Bu yeni dönemde Marmaris’te yaşayan insanların, bir yavan sever olarak hayvanların ve doğanın başkanı olacağıma söz veriyorum. Amacım belediye başkanı olmaktan ziyade tüm Marmarislilerin gönlündeki başkan, abi, kardeş ve arkadaş olabilmektir. Sonucun güzel olacağına emin olduğum bu yolda Marmaris’te görmek istediğiniz hizmetleri paylaşmanızı rica ediyorum. Değişmeyen tek şey, değişimin kendisidir.”

serkan-yazici-ic

Adaylık teklifini bizzat Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan aldığını söyleyen Serkan Yazıcı, TOSFED Başkanlığı’ndan ayrılışıyla ilgili olarak da şu açıklamayı yaptı:

“Bu yolda Sayın Cumhurbaşkanımız ile Sayın Gençlik ve Spor Bakanımızın bize çok büyük destekleri oldu. Yardımlarını bizlerden esirgemeyerek, bizi hiçbir zaman yalnız bırakmayacaklarını gösterdiler. Elbette daha yapılacak çok iş var. Ancak biz bu yolda ilerlerken Sayın Cumhurbaşkanımız, şahsımı Marmaris Belediye Başkanlığı adaylığına layık görerek tekliflerini ilettiler. Biz de onur duyduk ve kabul ettik. Sayın Cumhurbaşkanımızın teklif etmiş olduğu Belediye Başkanlığı adaylığım sebebiyle federasyonumuzdaki başkanlık görevimden ayrılmak durumunda kaldık. Hepinizin, benim bu sporu ne kadar çok sevdiğimi ve gelişmesi için ne kadar çok hayalim olduğunu bildiğinizi düşünüyorum. Cumhurbaşkanımız, Gençlik ve Spor Bakanımız ve bizzat şahsımın desteğiyle bu hayallerimizi görev alacak yeni başkanımız ve yönetim kurulu sürdürecektir. Bundan en ufak bir şüphenizin olmamasını rica ediyorum.”

serkan-yazici

Okuyucu Yorumları 20 yorum
birincisi işi ehline ver.ikincisi senin değil halkın önerdiği aday olsun.
Sen yıllarca partide emek ver ,bir kademeye çıkmaya calis ama gelsin dışardan partiyle alakası olmayan zengin kodamanin birisi senin yerine belediye başkanı olsun,
MARMARİS EN ÇOK SEVDİĞİM BİR İLÇEDİR.TARİHİ BİR ŞEHİRDİR.BATI AJANLARININ TATİL MERKEZİDİR. DENİZİ HARİKA DOĞASI DAHADA HARİKA.EĞER ASKERLERİ TAŞIYAN O OTOBÜS O GÜN ACEMİ ASKERİN SÜRDÜĞÜ OTOBÜS,AKSAZ UÇURUMUNDAN DEVRİLSE İDİ BU GÜN OZAYDİN65 YOKTU DİKKAT.MARMARİS 15 TEMMUZDA TARİHE ŞAHİDLİK ETTİ VESSELAM.
@ozaydin65 fetöcü sen ve çakma reyizinin abd, fetö ve İsrail le yaptığı çakma darbeden mi bahsediyorsun aktrol. Buna ancak senin gibi koyunlar inanır.
@ozaydin65 keşke yok olsaydın!
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler