AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal'dan Muharrem İnce'ye: Hödük

AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal, Muharrem İnce'nin kendisine yönelik eleştirilerine sert cevap vererek "Ne dediğimizi anlamadan konuşuyor. Konuşulanı anlamayana Anadolu'da hödük derler" dedi.

AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal'dan Muharrem İnce'ye: Hödük

CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce ile AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal arasındaki polemik sertleşti.

İnce, Hakkari mitingine ilişkin olarak, AKP Sözcüsü Mahir Ünal'ın, "Cumhuriyetin kuruluşunda Halk Fırkası ismiyle var olan bir partinin Hakkari’de PKK’nin siyasi niteliğinde miting yapması herkesin içini acıtmıştır” sözlerine karşılık, "Halt etmiş diyorum" demişti.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal

"KONUŞULANI ANLAMAYANA ANADOLU'DA HÖDÜK DERLER"

Parti genel merkezinde gazetecilerin sorularını yanıtlayan MAhir Ünal, Muharrem İnce'nin kendisine yönelik ifadelerinin anımsatılması üzerine şöyle konuştu:

"Sayın Muharrem İnce'nin açıklamasını duydum ve kullandığı kelime şahsımla ilgili kullandığı kelime son derece çikin bir kelime. 2 yıl aynı dönemde grup başkanvekilliği yaptık Sayın Muharrem İnce ile birlikte. Bir siyasetçinin bir soruyu aldığında öncelikli olarak o sorunun gerçekten doğruyu yansıtmadığını bilmesi gerekir. Öyle ulu orta bir siyasetçinin başka bir siyasetçi için 'Halt etmiş' gibi bir ifade kullanması çok çirkin. Çünkü siz eğer böyle bir ifade kullanırsanız, muhatabınızda size der ki konuşulanı anlamayana Anadolu'da hödük derler. Benim orada söylediğim son derece açık. Kemal Kılıçdaroğlu'nun genel başkanlığı döneminde 2011'de Hakkari'de tek bir Türk bayrağı olmadan CHP miting yapmıştır bu da bizim içimizi acıtmıştır. Ama bugün sayın Muharrem İnce'nin Türk Bayraklarıyla miting yapması güzel bir gelişmedir diyoruz, güzel birşey söylüyoruz. Ama şimdi bunu anlamadan dinlemeden bizim şahsımıza karşı çirkin bir ifade kullanması, eğer cumhurbaşkanı adaylığını da bu şekilde yapıyorsa Muharrem İnce, Sayın İnce'ye umut, bel bağlayanların vay haline. Önce konuşulanı anlaması, dinlemesi ondan sonra şahısla ilgili konuşması gerekir. Her bir siyasetçinin şahsı şahsiyeti kıymetlidir. Siyasetçilerin konuşurken muhataplarının kendileriyle ilgili davranışlarına düşüncelerine cevap vermeleri gerekir. Onların şahsiyetlerine ilişkin bu tür ifadeler halt etmiş gibi benzeri ifadeler son derece çirkin. Basın toplantımda da teşekkür etmiştim Muharrem İnce'ye. Temiz bir dil kullanıyor, bundan dolayı kendisini tebrik ediyorum demiştim. İki gün sonra böyle bir ifade kullanması son derece çirkin olmuştur."

"CHP'NİN BU YARDIM KONUSUNU ABARTTIĞINI DÜŞÜNÜYORUM"

Muharrem İnce'nin seçimin ikinci tura kalması halinde kendisini başkan yardımcısı yapması şartıyla Meral Akşener'i destekleyebileceği açıklamasına ilişkin Mahir Ünal şu yorumda bulundu: "Yarış halindeki iki cumhurbaşkanı adayının daha baştan yardımcılık seviyesinde bir ilişkiye girmiş olması herşeyden önce siyasi olarak doğru değil. İkincisi CHP'nin bu yardım konusunu abarttığını düşünüyorum. Yardım etmek için milletvekili gönder, cumhurbaşkanı yardımcısı ol. Şuna karar versinler; bunlar siyaset yapıp cumhurbaşkanı seçimini kazanmak gibi bir iddiaları var mı yok mu? Yoksa milletin önünde bir gölge oyunu mu oynanıyor? Eğer milletin önünde bir gölge oyunu oynanıyorsa bu hiç hoş değil son derece çirkin bir oyun."

"OTURUP BBP İLE BİR MİLLETVEKİLİ PAZARLIĞI YAPMIŞ DEĞİLİZ"

Mahir Ünal, BBP'nin ittifaka kaç milletvekiliyle katılacağı sorusuna şu yanıtı verdi: "Bunun bir pazarlığı olmaz. Oturup BBP ile bir milletvekili pazarlığı yapmış değiliz. Ama karşılıklı olarak istişarelerimiz ve listelerimizi oluştururken BBP'den adaylarının karşılığı olduğu yerlerde adaylar koyacağız. Bunu da üst kurulda değerlendireceğiz."

MUHARREM İNCE NE DEMİŞTİ?

Muharrem İnce Hakkari'de şöyle konuşmuştu:

"Halt etmiş diyorum. Halt etmiş. Hani Sivas’ın ötesine gidemiyorduk? Ben gittim Hakkari’de İzmir Marşı eşliğinde, Türk bayraklarının altında miting yaptım. Onun cesareti varsa gitsin kendisi yapsın da göreyim. Erdoğan’ı orada yuhalayacak oldular, izin vermedim. Benim hiçbir terör örgütüyle bağım olmaz. İster PKK, ister IŞİD, ister FETÖ. Onlara her istediğini verenler, onlara üniversite kuranlar, vali-general yapanlar bize bunu söyleyemez. Biz Kuvayı Milliye geleceğinden gelen insanlarız. Atatürkçüyüz, cumhuriyetçiyiz, yurtseveriz. Sayın Ünal haddini bilsin."

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 61 yorum
İnce Hakkari ye gitti.Türk bayraklarının dalgalandığı alanda miting yaptı.Akp nin niye zoruna gitti.
yıllardır ak partiye oy veren birisi olarak bu seçimde sırf bu tarz söylemleri yüzünden ak partiye oy vermeyeceğim kendilerinden başkalarına sempatisi olmayan bi kibir abidesi oldular
Mahir haddini bil, siyasette saygı adap bırakmadın tipsiz mahir
Muharrem İnceyi kendi seviyelerine çwkmeye çalışıyorlar
Milletimize yoksulluk sınırı altında bir asgari ücret reva görenlerle yola devam mı, TAMAM mı? Devlet ihalelerinin, devletin garantisindeki işletmelerin malum şirket ve holdinglere verenlerle yola devam mı, TAMAM mı? Malum holdinglerin trilyonlarca liralık vergi borçlarını bir kalemde silip, vatandaşın ödeyemediği su, elektrik borcundan ötürü suyunu, elektriğini kesenlerle yola devam mı, TAMAM mı? Tarım ülkesi olan Türkiye’yi ithalatçı konumuna getirenlerle yola devam mı, TAMAM mı? Hayvancılık ülkesi olan Türkiye’yi, hayvan ithalatçısı konumuna getirenlerle yola devam mı, TAMAM mı? Bu devletin
Sayın İnce siz muhattap olmayın bize bırakın biz sandıkta onların cevabını vereceğiz biz kimmiyiz!? HALK!
Mahir Ünal o badem bıyıklarınızın altında sahte dinci(dini sömüren) kişiliğiniz yatıyor.ciğerinizi biliyoruz...Kısaca diyeyim bu seçimde Chp 23-25 bandında İyi parti 17-18 bandında hdp 11-12 bandında siz defelup gideceksiniz ve isteyen herkes miting yapacak doğuda faşist olmasa biz bile gidip dinleriz...Siz çözüm süreci dediniz Kürtleri hem öldürüp hem cezaevine attınız Öcalanla siz masaya oturdunuz şimdi kalkmış Chp Pkk ile anlaştı diyorsunuz sizin kadar arsızını görmedik....Sandıklarda Kürtler size ders verecek bu sefer
müslümanlıkta küfr, kötü söz caiz herhalde....))))))))
hödük diyenlerin testilerindeki su gerçekten kirliymiş...
Polis ve askerden korunan Cumhurbaşkanı! Bakın Türkiye ne hale getirildi? Görev yaptıkları şehre Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın ziyareti esnasında sokağa çıkmaları yasaklanan polislerden birinin yazdığı mektuptan satır başları: | ”Biz bu ülkenin güvenlik güçlerimiyiz, terörist miyiz? | Cumhurbaşkanımız görev yaptığımız şehre gelişlerinde polis ve jandarmada mermi ve hatta silahlar niye toplandı?
muarrem ince adam gibi adam
Seviye yerlerde...
Sende haddini bil..kukla boş ve gereksiz siyaserçi..sen demedinmi biz bu kafayla iktidar olamayız diye..hadi yalan de bakalım..?
Sayın İnce doğruları söylemiş neden zorunuza gidiyor Mahir Hödük bey
Düşünün bir bakanın Cumhurbaşkanı adayına çirkince bi saldırısı tüm seçmenlerine hakarettir halkı bölmeye yöneliktir kin ve nefret tohumlarının yeşermiş halidir.. bu davranışı hangi akpli tasvip eder? Ümit ederim partisi gereken şekilde uyarıda bulunur hadsizliğin en çirkin hali.
çok seviyesiz bir politika ,halktan utanın devlet yonetiyorsunuz TC.bu seviyeye gelmemeli
Sizin büyük bir probleminiz var sayın Ünal. Bir psikiyatrist olarak şunu söyleyebilirim ki; Erken tedavi umuttur. Bence fazla geç kalmayalım tedavi de. Hem sizin için hem Millet’imiz için. Tamam mı.? Bence bu kadarı yeter. Haddinizi aşıyorsunuz. Sözde devlet yöneticilerisiniz ama kahvehane ağzı ile konuşuyorsunuz. #TAMAM.
Anadolu'da HÖDÜK denir de, siz nerede yaşıyorsunuz beyefendi?
Mahir Ünal,insan olsan seni yetiştiren değerleri pisletmezsin.O makamlara seçip sizden farklı insanları getirselerdi şimdi kim bilir hangi çöplükte kağıt toplardın.
iki ayri rizeli biri hirsiz digeri mert buyrun buradan yakin karar sizin. eger rizeden hödük cikiyorsa ikiside hödük. biri kendini fetöye kaptirmis biri CUMHURIYETCI buyrun buradan secin.biri koyunlarinin cobani digeri HALKIN sesi buyrun buradan secin.biri gariban biri garibanlari soyan HIRSIZ buyrun buradan secin.yeter artik TAMAM dagilin.
@j0ker_55 biri tavukçu anladıkta diğerini çözemedim
tezek demek, çöplük demek yakışık alıyor demi mahir. Sayın ince çok kibar sylemiş İnceyi seviyenize çekmeye çalışıyoesunuz ama o altı yiyemezsiniz. Çünkü sayın ince sizin seviyenize inmez..
Ağzınızdan düzgün bir kelime çıksın be. Siyaset ahlakını ne hale getirdiniz pislik herifler. Defolun gidin artık biz medeni yöneticiler istiyoruz.
"halt etmiş'"e kızıp "hödük" demek, bu reisini hiç dinlemiyor sanırım, bunların ağızları küfür dolu
ünal efendi asıl anlama özürlü sensin. sn c.başkanı doğuda türk bayrağı açacakmısın diye soruyor. Ancak geri zekalılar bundan geçmiş yılları anlar.....)))
SN İNCE GÜÇLÜ DÜRST CUKACI OLMDIĞI İÇİN ANATOMİNİZ BOZULDU OLMADIK PİS KİRLİ KENDİ YAPTIKLARINIZI RAKİPLERİNİZE ATMAK NE AHLAKİ NE KADAR İNANDIRICI İKTİDARA KENDİNE GELİNCE SÜT GİBİ TER TEMİZ RAKİPLERİNE GELİNCE HERKES SUÇLU AYIP AYIP YETER BE YETER ARTIK BİRAZ DÜRÜST OLUN TÜRK HALKINI 16 YILDIR HABİRE UYUTTUNUZ YETER BE DÜN YAPTILARINIZI BU GÜN İNAKAR EDİYORSUNUZ YETER YETER TAMAM TAMAM ARTIK BURAYA KADAR.
sayın ünal , boş yapma . halk kararını verdi .
chpli değilim. mahir ünal hiçte siyaset adamına ve erdemli kişiliğe yakışmayacak konuşmalar yapiyor. bu ülkenin gençleri ne günah işledi de ağzı bu kadar bozuk siyaset adamlarının olduğu bir döneme denk geldiker
Paçalar tutuştu... İyi günleri... Sona doğru kuduracaklar... Korkuyorlar...
İNADINA İNCE İNADINA ÖĞRETMEN.BİR KAR YAĞAR İNCE İNCE RTE VE AKP'NİN ÜSTÜNE,25 HAZİRAN DA KAÇACAK DELİK ARAYACAKLAR KURTAR BİZİ DİYE SARILACAKLAR ATATÜRK'ÜMÜN BÜSTÜNE
Sayın Mahir ÜNAL, sizin her yaptığınız doğrudur vatan içindir millet içindir ama başkalarının yaptığı yanlıştır, vatana hıyanet, vatan hainliğidir, fetöculuktur. sadece siz ve size oy verenler vatanseverdir,millidir demi?
İYİDEĞERLİ AKŞAMLAR SEVGİLİ DOSTLARIM VE ARKADAŞLARIM.... *Siz hiç sarrafın bağırdığını duydunuz mu? Kıymetli malı olan bağırmaz. *Eskici bağırır, antikacı bağırmaz. *Popçu bağırır, klasik müzikçi bağırmaz. *Simitçi bağırır, sarraf bağırmaz... * İnsanı hayatta ne çarpar? *İnsanı, *insanın kahpesi, alkolün sahtesi* çarpar. *Kedi nankör, tilki kurnaz, yılan sinsi, *İnsan hepsidir. *Rakıya "ne yaparsın?" demişler, *"Delikanlıyı susturur, soytarıyı coştururum" demiş
@kp440 adamsın
MAHIR UNAL HER KONUŞMAN AKP YE OY KAYBETTIRIYOR BUNU BILESIN CUMLELERIN IYI SEC SIZIN GIBI DUSUK ZEKALILAR DEGILMI ULKEYI 15 TEMMUZ SURECIE GÖTUREN BU ULKE SADECE AKP YÖNETICILERINDEN IBARET DEGIL
Akp mitinginde Türk bayrakları yerlerde,çöplerde ve insanlar üstüne oturuyordu, inanmayanlar açsın baksın netten.
sayın bakan. 25 yıllık öğretmenim ""hüdük"" lafını ilk defa duydum..yanlışınız olabilir mi..yani sadece sizin mahallede kullanılan bir laf olmasın ???
AKP YE EN BÜYÜK ZARARI BU ŞAHIS VERİYOR..
Allah belanı versin ağzınız lağım gibi her açtığınızda lağım kusuyorsunuz
Terbiyesiz, ahlaksız, adapsız!!!
Mahir onu bunu bırak 1300 lira emekli maaşıyla nasıl geçinilir sen onu anlat.
BU KADAR KABA VE SAPA İNSANLAR TARAFINDAN İDARE EDİLMEK İÇİN YETKİ VERDİĞİMİZE GÖRE SANIRIM SEÇMEN OLARAK BİZDE BİR SORUN VAR. HERKESDE EGO TAVAN NEZAKET YERLER ALTINDA, ALLAH MUHAFAZA AHLAKIMIZ BOZULUP GİDECEK.
Ey siyasiler çatışmacı kültürden vazgeçin. Adam olun adam. Gerginlik yapmadan siyaset yapamıyor musunuz? Yoksa kaybetme korkusundan ateş bacayı mı sardı?
Diğer Haberler