HABER

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten önemli açıklamalar

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik MYK toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu. Çelik, İstanbul'daki depremin ardından yaşanan toplantı tartışmalarına ilişkin İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu eleştirerek "Toplantılara her kesim davet ediliyor. Gelenler bellidir, gelmeyenler bellidir. Bütün taraflar, kesimler elini taşının altına koysunlar" dedi.

Ömer Çelik'in açıklamalarından satır başları şöyle;

Evlatlarının hasretleriyle isyanını ortaya koyan annelerimize buradan bir kez daha desteklerimizi iletiyoruz.

Genel Kurulu'n açılışında dünyada yankı bulan bir açıklama yaptılar. Herkes kendi açısında belli bir parçalara deyinirken dünyadaki sorunlara en kapsamlı Cumhurbaşkanımız deyinmiştir.

Artık nefret söylemi inançları hedef alan dünya sorunu haline gelmiştir.

MÜLTECİ KONUSU

AB göçmen sorununu yönetmek konusunda duvarlarını kapatarak sınıfta kalmıştır.

Geri göndermeme ilkesine insanı olarak bağlıyız.

GÜVENLİ BÖLGE

Güvenli bölge uygulamasının hayata geçirilmesi için herkesin elini taşın altına koyması gerekmektedir.

AB'deki bazı odaklar, Türkiye'nin demografik yapıyı değiştirmek istediği yaklaşımına giriyorlar. Bu baştan aşağı yalandır.

Avrupa ülkeleri sözlerini tutmadı. Türkiye herhangi bir ülkenin mülteci kampı değildir. Birtakım AB yetkilileri, Türkiye'ye ek mali yardımdan bahsediyor bu rüşvet siyasetidir.

"İSTANBUL'DAKİ TOPLANTIYA HER KESİM DAVET EDİLMİŞTİR"

İstanbul'daki deprem meselesiyle ilgili çeşitli polemikler yürütülüyor. Toplantılara her kesim davet ediliyor. Gelenler bellidir, gelmeyenler bellidir. Bunun üzerinden saçma sapan polemik yürütülüyor. Esas mesele vatandaşlarımızın güvenliğinin sağlanması için yapılması gerekenlerini yapmaktır. Bütün taraflar, kesimler elini taşının altına koysunlar...


Geri Dön