HABER

AK Parti'de Tülay Babuşcu'ya 'reklam arası'

AK Parti'de son dönemlerde en çok tartışılan isimler arasında yer alan Balıkesir Milletvekili Tülay Babuşçu, aday gösterilmedi. Babuşçu, "90 yıllık reklam arası" tweeti ile tepki çekmişti.

AK Parti'de Tülay Babuşcu'ya 'reklam arası'

AK Parti'de, bir süre önce sosyal medyadan paylaştığı "600 yıllık İmparatorluğun 90 yıllık reklam arası sona erdi" cümlesi ve İsmet İnönü'ye hakaret içeren bir takipçisinin tweetini paylaşmasıyla tepki çeken AK Parti Balıkesir Milletvekili Tülay Babuşçu, partisi tarafından tekrar aday gösterilmedi.

AK Parti Balıkesir Milletvekili Tülay Babuşcu, bir süre önce sosyal medya hesabından, "600 yıllık İmparatorluğun 90 yıllık reklam arası sona erdi" sözlerini paylaştı. 90 yıllık cumhuriyet için 'reklam arası' demesi tepki çekti. Babuşcu daha sonra da "BAŞKAN RTE" adlı bir twitter kullanıcısının, Cumhuriyet'in kurucularından İsmet İnönü için yazdığı "Bizans dostu kahpe İsmet İnönü" başlıklı tweetini paylaştı. Babuşçu, muhalefetten ve iktidardan gelen tepkiler üzerine TBMM Genel Kurulu'nda söz alarak özür diledi. Sosyal medyadan yaptığı paylaşımlarıyla tepki gören Babuşcu, partisi tarafından, milletvekilliği için tekrar aday gösterilmedi.

DHA

Geri Dön