HABER

AK Parti'den '8.5 milyon bayrak' genelgesi!

Gezi Parkı eylemlerinin ardından Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın mitinglerinde dile getirdiği "Türk bayrağı asın" isteği, AK Parti tarafından genelgeye dönüştürüldü.

AK Parti'den '8.5 milyon bayrak' genelgesi!

Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ekrem Erdem imzasıyla il ve ilçelere gönderilen genelgede "8.5 milyon üyemizle birlikte evlerin balkonlarını, il, ilçe, mahalle, belde ve köy teşkilat binalarını bayraklarla donatalım" denildi. Teşkilata gönderilen genelgede, "Gezi Parkı bahanesiyle başlatılan ve ana muhalefet partisinin marjinal gruplara açıktan destek vermesiyle devam eden eylemler, gelişen ve büyüyen Türkiye'ye yönelik bir tehdit unsuru olarak kullanılmakta, büyük Türkiye ideali ulusal ve uluslararası karanlık organizasyonlar eliyle gölgelenmek istenmektedir" ifadesine yer verildi.

Genelgede, Başbakan Erdoğan'ın "Milli İradeye Saygı" mitinglerinde Gezi eylemlerinde Türk bayrağı yakıldığını belirterek yaptığı "Türk bayrağı asın" çağrısına atıfla şöyle denildi: "Bu çağrı çerçevesinde 8.5 milyon üyemizle birlikte milli iradeye gönül veren Türkiye sevdalılarının, evlerine ve işyerlerine bağımsızlığımızın sembolü ay-yıldızlı bayraklarımızı asmaları konusunda Sayın Genel Başkanımız ve Başbakanımızın çağrısının hatırlatılması ehemmiyet arz etmektedir. İl, ilçe, mahalle, belde ve köy teşkilatlarımızın da teşkilat binalarını Bayraklarla donatması da bu bağlamda yapılacak çalışmalar arasında yer alacaktır."

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler