HABER

Ak Parti'den Gezen'e 'aptal' tepkisi

AK Parti Grup Başkanvekili Bekir Bozdağ, Arena programına katılan Müjdat Gezer'in Ak Parti'ye oy verenlerle ilgili hakaret içeren sözlerine sert cevap verdi.

Ak Parti'den Gezen'e 'aptal' tepkisi
AK Parti Grup Başkanvekili Bekir Bozdağ, içinden çıktıkları toplumu aşağılayan ve ona hakaret edenlerin hiçbir zaman gerçek bir aydın ve sanatçı olamayacağını belirterek, ''Hiç kimsenin bu ülkede yaşayan hiçbir kimseye hakaret etmek ve sövmek hakkı da değildir, haddi de değildir'' dedi.
[** **](http://haber.mynet.com/detay/guncel/ak-partiye-oy-verenlere-agir-hakaret/554299)
Bozdağ, yaptığı açıklamada, bir televizyon kanalında milyonlarca insana hakaret edildiğini öne sürdü. Bunun da milletin gözünün içine baka baka yapılmasının, hiçbir anlayışla, hiçbir ahlak telakkisiyle izah edilemeyeceğini ifade eden Bozdağ, şöyle konuştu:
''Kendini her şeyi bilen gören ve cehaletleri kendilerini tekzip eden, kendilerini edepli gören başkalarını edebe davet eden ama üslupları edepsizliklerini teyit eden, kendisini saygın ve başkalarına saygılı gören ancak kendi dışındaki insanlara hakaret ederek onları aşağılayarak kendi saygınlıklarını yok eden, kendilerini çok akıllı görüp ortaya koydukları ifadelerle hamakatlarını gösterenler bilmelidir ki kötü söz muhataplarını değil, söyleyenleri vurur. Bir kimsenin sanatçı, yazar veya televizyoncu olması onlara, millete hakaret etme hakkı vermez. Hiç kimsenin bu ülkede yaşayan hiçbir kimseye hakaret etmek ve sövmek hakkı da değildir, haddi de değildir.
Bugüne kadar toplumun AK Parti'ye oy veren seçmenlerin ve diğer insanların desteğiyle bir yere gelmiş olan insanların, kendilerine değer veren ve bir yere getiren toplumu aşağılaması kabul edilebilir bir yaklaşım değildir. Sanatçılar ve aydın olduğunu düşünen kişiler, topluma ürettikleri sağlıklı fikirlerle, ortaya koydukları güzel şeylerle, insanlığın yararına yaptıkları çalışmalarla toplumda kendilerine yer edinirler. Ama kendi gibi olmayanlara hakaret ederek, saygısızlık yaparak, onlara söverek, aşağılayarak sanat icra edemezler, kendilerine toplumda yer edinemezler. Bu hakaret ve küfürler, kendi seviyelerini ve derecelerini göstermiştir. Bu aziz millet, Türk milleti kendisine saygısızlık yapan, hakaret eden ama buna rağmen saygı bekleyen kişileri çok görmüştür. Ama milletimiz her defasında kendisine saygısızlık gösterenlere demokratik bir olgunluk, büyük vakar içerisinde cevabını vermiştir. Bundan sonra da vermeye devam edecektir.''

[AK Partiye oy verenlere ağır hakaret!](http://video.mynet.com/habervideo/AK-Parti-ye-oy-verenlere-agir-hakaret/1102260/ "AK Partiye oy verenlere ağır hakaret!") | [video.mynet.com](http://video.mynet.com "http://video.mynet.com")
Bozdağ, hukuk nezdinde hak arayışı yoluna başvurma haklarının saklı olduğunu vurgulayarak, ''İçinden çıktıkları toplumu aşağılayanlar ve ona hakaret edenler, hiçbir zaman gerçek bir aydın ve gerçek bir sanatçı olamazlar'' dedi.
**PROTESTO EDİLECEK**
Sosyal paylaşım sitelerinde Müjdat Gezen, bugün saat 11.00da Cihangirde Müjdat Gezen Sanat Merkezi önünde protesto edileceği belirtiliyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön