Ak Parti'den katliama ilk tepki

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Salih Kapusuz, Mısır'da yaşanan görüntülerin insanlık için utanç verici olduğunu belirtti.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Halkla İlişkiler Başkanı, Ankara Milletvekili Salih Kapusuz, Mısır'da yaşanan görüntülerin insanlık için utanç verici olduğunu belirterek, "Mısır'da "Ordu demokrasi getiriyor' diyenler, darbecilerin sırtını sıvazlayarak "sandık herşey değil' diyerek bu katliamlara davetiye çıkarmıştır. Dünya, meşru olmayan bu yönetimi kınamalı ve bu darbecilere karşı harekete geçmelidir" dedi.

" 'SANDIK HERŞEY DEĞİL' DİYENLER KATLİAMA DAVETİYE ÇIKARDI"

Kapusuz yaptığı açıklamada, Mısır'da ordunun Adeviye meydanındaki kitleye karşı başlattığı harekata tepki gösterdi. Mısır'da bir katliam daha yapıldığını kaydeden Salih Kapusuz, "Darbeciler masum halkı katletmeye devam ediyor. Bu katliamı yapanlarıda destekleyenleri de lanetliyorum. Adeviye'ye zırhlı araçlarla girip kadın, çocuk demeden ateş açan gözünü kan bürümüş bu caniler insanlıktan nasibini almamış katliamcılardır. Katliam yapan bu darbeciler Mısır halkının düşmanıdır. Dünya, meşru olmayan bu yönetimi kınamalı ve bu darbecilere karşı harekete geçmelidir. Tüm bu görüntüler İnsanlık için ve Müslüman âlemi için ibretlik görüntülerdir. Bu katliamcılara duyarsız kalmak insanlığın utancıdır. Mısır'da "Ordu demokrasi getiriyor' diyenler, "sandık herşey değil' darbecilerin sırtını sıvazlayarak bu katliamlara davetiye çıkarmıştır" dedi.

Halkı katleden darbecilerin ilk iş olarak Gazze kapısını kapattığını, sonra İsraille el sıkıştığını kaydeden Ak Partili Kapusuz, "Bu yapılanlar kimin işine yarıyor? Mısır'daki katliamdan Arap ülkeleri de sorumludur. Bazı Arap Ülkeleri darbecilere para ve silah göndererek batının kirli tezgâhına ortak oldu" iddiasında bulundu.

" "KARŞILIKLI ÇATIŞMA' DEĞİL..."

Mısırdaki katliamı "Karşılıklı Çatışma"' diye veren medya kuruluşlarının utanması gerektiğini bildiren Kapusuz, "Sözüm ona özgür basın ne derece özgür olduğunu göstermiştir. Mısır'da şehit olan kardeşlerimize Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum. Dualarımız Mısır'daki kardeşlerimizledir" dedi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 11 yorum
musluman kardeşlerinize iyi sahip çıkın muslumanların oldugu ülkeyi en iyi bu katiller karışdırıyor
Senin beyninde sorunlar var sanırım tedavi ol
GEÇMİŞİ DE BUGÜNÜ DE KANLI MÜSLÜMAN KARDEŞLER ÖRGÜTÜ TALİBAN GİBİ EL KAİDE GİBİ ABD ÜRÜNÜ. AMAÇ MÜSLÜMANLARIN ARASINA NİFAK SOKMAK ..MISIR VE SURİYEDE TALİBAN USÜLÜ YÖNETİM KURMAKLA GÖREVLİ BU ÖRGÜT HEM SURİYEDE HEM MISIRDA GÖREVİNİ HAKKIYLA YAPTI. DEMOKRASİ SADECE PALAVRA HEDEFE GİDEN YOLDA.. ZATEN ABD BU TİP ÖRĞÜT VE KAFALARIN BU ÜLKELERDE ÇOĞUNLUK OLMAYACAĞINI BİLİYOR. BÖYLE FANATİK BİR AZINLIĞI ŞİDDETLE BÜYÜTÜYOR. BİRLİK VE BÜTÜNLÜĞÜ BOZARAK KOLAY MÜDAHALE EDİYOR. İNSAN HAYATI BU ÖRGÜT İÇİN ÖYLE DEĞERSİZ Kİ. BAKIN GEÇMİŞİNE ANLARSINIZ. BUGÜN DE ÖYLE.
önce kendinize bir bakın sonra başkalarını eleştirin......
Kurban olsen ak partiye..size kalsa kendi insanınìzı bir kaşık suda bogarsınız..
albayrakmurat69 aman aman sen kurban ol partine suda bogup öldürmeyi siz daha iyi bilirsiniz...
çok olmak istiyorsan sen ol be her şeye maydanoz olma aptal...
çok duyarlı bir parti dünyanın neresinde olursa olsun insan zulüm görüyorsa akp hemen sert tepki gösterir türkiye hariç...
ORTADOĞUDA KUZEY AFRİKADA DÖKÜLEN MİLYONCA MÜSLÜMAN KANININ HESABINI NASIL VERECEKSİNİZ, ARAP BAHARI DİYE HAZIRLANAN ABD VE İSRAİL OYUNUNUN SONUCU, BOB PLANININ EŞ BAŞKANI DİYE BÖBÜRLENDİNİZ DE NE OLDU. ALET OLDUNUZ SADECE. ETRAFIMIZA BAKIN MÜSLÜMAN DÜNYASI SİZİN GELDİĞİNİZDEN BERİ KAN AĞLIYOR. HALA KAFA BASMIYOR MU YOKSA BU OYUN HOŞUNUZA MI GİDİYOR, İSRAİL TARİHİNİN EN RAHAT GÜNLERİNİ SAYENİZDE YAŞIYOR KARNINI KAŞIYA KAŞIYA. NASIL MÜSLÜMANSINIZ SİZ ANLAMAK MÜMKÜN DEĞİL. OLSA OLSA MÜNAFIK..
ARAPLARI KARIŞTIRMA PARTİSİ.. Orta asyada uygurlar zulüm işkence görüyor, katlediliyor idam ediliyor Suriye ve Mısırdaki Münafık Kardeşlerin kankisi AKP den gık yok. Yahu onlarda müslüman. Ama tek farkla onlar Türk.. Ondan mı gıcık kapıyorsunuz. Yoksa ABD karışma mı dedi dut yemiş bülbül kesildiniz... Sizin işiniz islamiyetle falan değil, yalancılar, siz müslüman kıyımına ortaklık etmekle görevli ABD nin maşasınız bu çok net. Münafıklar sizi..
Bakıyorum da ABD nin beslediği münafık kardeşler örgütü üyesi gibi AKP lilerde. Türkiyede siz mısır ve suriyede onlar mı ABD maşaları. Din tüccarlığını en iyi ABD yaptırır tıpkı Taliban ve El kaide el nüsra da olduğu gibi. Cani ruhlu gürühları besler ve islamı böyle kötületir kargaşaya boğar. Aferin AKP sonunda Türkiye cumhuriyetini örgütlerin destekçisi de yaptınız ya Atatürk ün kemiklerini sızlattınız. Ama müslüman kanı dökülmesine sebep olduğunuz için de Allahın gazabı üzerinizde olacak. Bekleyin çoluğunuzdan çocuğunuzdan bile çıkacak.. Allahı da kandırdığınızı sanmanız ne büyük aptallık.
Diğer Haberler