AK Partili 8 başkan istifa etti

AK Parti'de sular durulmuyor. İddiaya göre 8 başkan daha istifa ettirildi. Odatv yazarı Bülent Karslıoğlu konuyu köşesine taşıyarak Samsun'da düzenlenen istişare toplantısının sonunda istifaların gerçekleştiğini belirtti

AK Partili 8 başkan istifa etti

Balıkesir, Bursa ve Ankara belediye başkanları başta olmak üzere son aylarda AK Parti'de istifalar peş peşe geldi. Bugün ise yeni bir iddia daha ortaya atıldı.

Odatv yazarı Bülent Karslıoğlu AK Parti'deki istifaları ve yaşanan süreci değerlendirdi. Yazının ilgili kısmı şöyle;

Geçtiğimiz ocak ayında AKP Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından görevden alınarak yerine Avukat Hakan Karaduman atanmıştı. Çiçeği burnunda il başkanı Hakan Karaduman'ın, geçmişte bir partiliyle internette yazışırken müstehcen sözler sarf ettiği iddiasıyla ihraç talebiyle parti disiplin kuruluna sevk edildiği Odatv'de yer almıştı. Bu tartışmalı atamanın ardından dün de sekiz ilçe başkanı istifa ettirildi.

BÖLGE VE İL KOORDİNATÖRLERİ KARARI AÇIKLADI

Dün, Samsun'da AKP Bölge Koordinatörü Hacı Turan ile İl Koordinatörü Cumhur Önal'ın başkanlığında ilçe başkanlarıyla istişare toplantısı gerçekleştirildi. Toplantı sonunda yedi ilçe başkanı istifasını verdi. Bir ilçe başkanı akşam saatlerinde istifa ettiğini duyurdu. İki ilçe başkanı istifa etmeyerek zaman istedi.

SEKİZ İSTİFA İKİ BAŞKAN ZAMAN İSTEDİ

İlkadım İlçe Başkanı Adnan Varol, Alaçam İlçe Başkanı Ali Şengül, Ayvacık İlçe Başkanı Kadir Kızılkan, Asarcık İlçe Başkanı Hami Karakaş, Ladik İlçe Başkanı Fikret Baştan, Yakakent İlçe Başkanı Sefer Tek, Kavak İlçe Başkanı Bülent Yüksel ile Tekkeköy İlçe Başkanı Yusuf Güngör istifa etti. Bafra İlçe Başkanı Tuncay Yurduseven ile Vezirköprü İlçe Başkanı Halil İbrahim Doğan istifa etmediklerini bildirerek zaman istedi.

2017'de Atakum, Çarşamba, Terme, Salıpazarı ve Havza ilçelerinde kongreler yapılmıştı. Bu teşkilatlar görevlerine devam edecek.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 28 yorum
cumhurbaşkanı ve akp genel başkanını bir arada kullanılamaz cumhur halktır eğer halkın başkanı ise bir partinin başkanı olamaz eğer sadece bir kesime hitap ediyorsa o zamanda cumhurun başkanı olamaz büyük bi hevesle getirdiler ama inşAllah 2019 da IYI iktidar olurda bu tezat biter
@erkan_1975_bazzz bütün batı istemiyor israil istemiyor, amerika istemiyor. sen hangi millettensin ki sende istemiyorsun. başbakan olunca parti genel başkanlığı bitiyor mu? hayır, peki herkesin başbakanı olmuyor mu? sen ahmak mısın be adam. meralin siyasi kitlesi ne ki iktidar olsun. ahmaklığınız başınızı yesin.
avucunu yalamaya basla baraji asabilirmi saniyorsun sen
@erkan_1975_bazzz atamdan sonra gelen cumhurbaşkanları bir parti görevlisi veya taraftarı idiler. bir tarihte ordu emeklisi paşalar cumhurbaşkanı seçildi. özala kadar cumhurbaşkanı sembol olarak duruyordu. ecevitin seçtiği cumhurbaşkanı ecevite anayasa kitapçığı fırlattı ülke ekonomisi battı. senin iyin % 2 yi geçemez. tabanı yok. fetö onu dyp. de başlattı iyi partiyi kurdurana kadar gezdirdi. arkasından gidenler onun gibi dönekler. ülkemde % 2 yi geçmezler.
@metincebeci barajı aştıktan sonra senin o suratını çok merak ediyorum.
@hsn.blbn peki ya iktidar olursa ?
AKP demek VATAN demekmiş gibi bir algı oluşturmaya çalışanlara bir çift sözüm var. - AKP de Demokrasimi var ? - Suriyede Esad'a rağmen ulaşılabilecek çözümler ne olabilir.( Neden Rusya ve Suriye Rejimiyle daha sıcak temas kurulmaz) - Ekonomide neden Üretim bazlı değiliz. Doğru İşler yapılamıyor - Tarımda Neden Köylü bitirme çabası var. ( Sütü bile ithal edecek duruma gelmişiz) - Eğitimde neden çocuklarımız yaz boz tahtasına döndü - Avrupa Devletlerine posta koyarken neden Orada yaşayan Halkımızı düşünmeden hareket ederiz. - Neden Sürekli Kandırılıp yanılıyorsunuz - Neden Hala başımızdasınız ?
@ferit_kurtuldu_1974 sen nerede veya hangi tarihte yaşıyorsun. 1-) gerçek demokrasi görevden aldığın adamın partiden kopmaması. 2-) esad vatandaşını bombalıyan katil. 3-) sen kimin silahlarıyla savaşıyorsun. amerika israil ve avrupa sana silah vermiyor. 4-) tarım ve hayvancılıkta en üst düzeyde hizmet ve destek veriliyor. 5-)eğitim 2016 ya kadar fetödeydi.
@izmirlierol Tarım ve hayvancılık adına hiçbirşey yapmadı bu hukumet aksıne 2006 da yerlı tohum kullanımını yasaklayan zıhnıyet akp degılmıydı. ?
6-) avrupadaki türkler bilinçli hareket etme zorunluluğunda 7-) sen hala kandırılmış gözüküyorsun. adam 1kere kandırılmış ve dürstçe itiraf etmiş 8-) demokraside % 52 oy alan başkası olmadığı için.
@izmirlierol siyasette kandırılmak nedir ya nasıl bır yaklaşım bu ? kandırılmayacak kadar zekı bır hukumet yonetıcısı degılsen sağlam stratejıler gelıstıremıyorsan nasıl ulke emanet edılır ?
haber sitesi olupda dünyadan bi haber olan mynet. istifalar canları istediğinden olmuyor istifa etmeleri isteniyor yeni kan yeni süreç için sen fazla sevinme sevindirme bence AK PARTİYE bişey olmuyor rahat uyu.
@akadim_2018 sebep ? kendı adamları degıllermıydı bu başkanlar neden ıstıfaları ıstenıyor ? düne kadar göklere cıkardıgınız melıh gökçek sımdı kapının onunde ?
demekki neymiş kula kul olmamak gerekiyormuş . yarın öbür gün kullanılıp atılacağını da göz önünde bulundurmak gerekiyormuş .
@robotreis dürüst çalışkan vatansever olmak gerekiyor. fetöye kulluk edenler ve halkı yerine kendi cebine hizmet edenler ayıklanmaya devam ediyor
@izmirlierol cok farkettı zaten fetoden temızledıkten sonra :D fetöye degılde kendı ceplerıne gırıyor bu seferde :D :D ne komık ınsanlarsınız sız ya
kim giderse gitsin oyları rte alıyor. bu şakşakcılarda mahareti kendilerinde sanıyor.
AKP boğazına kadar fetos doludur.. AKP bitmeden feto bitmez..
neden isitfa ettiriliyorlar neden bukada uzun süre durdular,yolsuzluk fetö bağlantı varsa neden soruşturma açılmıyor.seçilmiş biri istifa ettiriliyorsa ak değildir.altına yapmıştır.bir askeri bir eğitimciyi yaka paça alan savcı bunları niye almıyor.korumayla uzaklaştırıp ak laştırılıyormu?gibi sorular vatan daşın aklında bırakmayın kardeşim makamınız ne olursa olsun halka hesap verin açıklayın.yada TBMM de egemenlik kayıtsız şartsız milletindir.yazısını kaldırın andımızı okullarda kaldırdığınız gibi
@djeren_soylu_2017 soruşturma açılırsa iş yukarı doğru çıkmaya başlar ortalık toz duman olur bu riske girerler mi ?.
AKEPE FETÖNÜN PARTİSİDİR..EĞER BU DEVLET AYAKTA KALMAK İSTİYORSA AKEPE Yİ DERHAL BUGÜN KAPATMALIDIRR.....
TÜRK MİLLETİNİN ARZUMUZ TOP YEKÜN TAMAMINIZDAN KURTULMAKTIR İŞLLH
ne yapacaklarını şaşırdıar
niye istifa ettiriliyor anlamadım.bir suçu varsa açın soruşturma yargılayın.sanırım seçimlere yakın yapacaklar.ve oy tırpanlayacaklar.
akp+MHP ittifakının alabileceği maksimum oy oranı 40, artık deniz bitti.
sıra tekrar Balıkesire gelse çok hayırlı olacak.
Ne değişir ki? Zihniyet değişmediği sürece gider yozu gelir d....
Arkadaşlar fırsatı değerlendirin! Action Coin üye olanlara 1000 coin (ACTN) bonus veriyor. Ayrıca Affiliate programına kayıt olursanız 2000 Coin! 1-2 USD işlem beklentisi var. Yarın ön satışlara başlıyor. Değerlendirin! Buradan üye olabilirsiniz: https://affiliates.actioncoin.io/15995-1.html
Diğer Haberler