AK Partili Ahmet Hamdi Çamlı: Gavurun makinesi olmasa çırılçıplak gezeceğiz

AK Parti'den İstanbul milletvekili olan ve bir dönem önce TBMM Milli Eğitim Komisyonu Üyesi olan Ahmet Hamdi Çamlı, Perpa ziyareti sırasında basına açıklama yaptı. Çamlı burada yaptığı konuşmada üzerindeki ceketi göstererek “Ha bu gavurun makinesi olmasa çırılçıplak gezeceğiz sokakta” dedi.

AK Partili Ahmet Hamdi Çamlı: Gavurun makinesi olmasa çırılçıplak gezeceğiz

Çamlı konuşmasının bir kısmında, matematik ve uzay bilimlerini İslam Medeniyeti’nin icat ettiğini ve bu bilimlerin olmaması halinde bakkal hesabı dahi yapılamayacağını ifade etti.

'TRUMP'A BAKKALDAN KAHVALTILIK AL GEL, HESABINI ÇIKAR DESEYDİN…'

Çamlı konuşması sırasında şu ifadeleri kullandı:

“Benim dedem matematiği, mühendisliği icat etmemiş olsaydı, bugün bu Alman, bu Amerikan… Bu Trump’a New York’ta oturduğu yerden bakkaldan bir torba kahvaltılık al gel ve o kahvaltılığın hesabını çıkar deseydin benim dedem matematiği, ilmi, bilimi, teknolojiyi icat etmemiş olduğu bir halde, Trump Efendi, Macron git şuradan bir kahvaltılık al kahvaltı yapalım sonra da bana hesabını çıkar deseydik vallahi billahi hesabı çıkarmak için duvar kadar tahtaya ihtiyaç duyardı."

ROMA RAKAMLARI VAR YA, BİR KAZIK, İKİ KAZIK…'

Çamlı konuşmasının devamında Roma rakamlarını kazık olarak ifade ederek şöyle devam etti:

“Roma rakamları var ya bildiğimiz bir kazık iki kazık, v, çarpı yanına bir kazık koy bunlarla uğraşacaktık. Benim dedem ona dedi ki ‘geri zekalı, bak bu iş böyle olmaz. Al şu sıfırı, çarpmayı bölmeyi de hesap yapmayı öğren dedi’ ve dedemi öldürdü. Bütün bu ilimi, bilimi, teknolojiyi, dedemin kütüphanesinden çaldı ve bir tane adam kalmayacasına hepsini katletti."

Endülüs Emevileri döneminden bahseden Çamlı, Avrupalıları kastederek “Teknolojiyi üretecek, icat edecek kafa yok sarhoş adam yani adam öldürmeye endeksli” dedi. Çamlı Avrupa insanlarının kökeni için “Adam öldürmeye endeksli, sarhoş” nitelemesinde bulundu.

'KÜRESEL HIRSIZLAR, ZALİMLER…'

Konuşmasında “küresel hırsızlar, zalimler” diye tanımladığı grupların Türkiye'ye saldırılarda bulunduğunu söyleyen Çamlı, “Adalet istiyoruz, hırsızlık istemiyoruz” dedi.

Siyasi, ideolojik ve mezhep olarak ayrıştığımızı ifade eden Çamlı devam eden konuşmasında öz eleştiride bulundu.

'ŞU KUMAŞI DİKECEK MAKİNEMİZ YOK'

Üzerindeki ceketi göstererek, “Şu kumaşı dikecek bir dikiş makinemiz yok ama solculukta bizden ilerde kimse yok. Sağcılıkta bizden ilerde kimse yok” ifadelerinde bulunarak “Ha bu gavurun makinesi olmasa çırılçıplak gezeceğiz sokakta” diye belirtti.

MİLLİ EĞİTİM KOMİSYONU'NDA GÖREV ALDI

Ahmet Hamdi Çamlı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na aday olduğu günlerden bu yana gönüllü şoförlüğünü yapmıştı. 1 Kasım 2015 Genel Seçimleri’nde İstanbul'dan AK Parti milletvekili seçilen Çamlı, TBMM’de Milli Eğitim Komisyonu’ndan görev almıştı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 65 yorum
şimdi anladınızmı bürokratlarda ve milletin vekillerinde neden vizyon ve kültür aradığımızı.sayın muhteremler.
Mutlaka bakan yada saraya danışman yapılmalı. Akıl fışkırıyor adeta. Çok da derin bir tarih ve küresel bakış bilgisi var. Tipi desen cuk oturur o makamlara. Böyle bir kıymeti kaçırmasınlar derim.
ne içtiği araştırılmalı
Bu adam büyük bir kitleyi temsil ediyor.Milletin vekili kavramını karşılıyor bulunduğu yeri hakediyor.Cahil ve hadsiz olması bu gerçeği değiştirmez.
UZAYI BİLİMİNİ İSLAM MEDENİYETİ İCAT ETTİYSE.HAYRET KURANDA DÜNYA DÜZ DİYE YAZIYOR.O ZAMANIN KAŞİFLERİNDE DÜNYANIN DÜZ OLDUĞU KANNATİ ÇOĞUNLUKTAYDI.MUHEMEDDE DÜZ DİYE YAZMIŞ.SONRA BİR BAKTIKKİ DÜNYA YUVARLAK.AYRICA KUTSAL SANILAN KİTAPLAR SAĞDAN SOLDAN ARAKLAMA BİLGİLERLE YAZILMIŞTIR.KEŞKE BİLİMSEK KONULARA HİÇ GİRMESEYD DAHA İNANDIRICI OLURDU.DUVARA TOSLAMIŞ.
Kendince islamı küçük düşürmeye çalışmıssın yazık ki ne yazık şimdi sana tek tek cevap vereyim Kuranı kerimde dünyanın düz olduğu yazmıyor düpedüz uyduruyorsun hadi ispatın varsa hangi ayet ve surede yazıyor !!! yazsana yazamazsın çünkü yalancısın küçücük beyninle insanları yanlış yönlendirmeye çalışıyorsun. Diğer husus kuranı kerim ilimi ve bilimi destekliyor bunla ilgili birçok ayet var bu yazıma cevap verirsen sana hangi ayetler olduğunu da yazıcam buda sana kapak olsun . Şeytanın avukatı.
@skabak_1985 KURAN'ın hangi suresinde ve ayetinde dünyanın düz olduğu yazıyor. İFTİRACI ve aynı zamanda YALANCI mahluk. Sure ve ayet bilgilerini paylaş.
KURAN'ın hangi suresinde ve ayetinde dünyanın düz olduğu yazıyor. İFTİRACI ve aynı zamanda YALANCI mahluk. Sure ve ayet bilgilerini paylaş.
@ibrahim_baysec_1970 KAÇ YAŞINA GELMİŞSİN DEVE GİBİ ADAM OLMUŞSUN.KURANIN TÜRKÇE MEALİNİ İYİ OKU.NİHAVENT MAKAMI ŞARKI SÖYLER GİBİ KURAN OKUMA.
@skabak_1985 Zeka yaşınız kaç bilmiyorum Okuduğunuzu anlayabilecek kapasitede olduğunuzu farz etmiştim tekrar ediyorum.SURE İSMİNİ ve AYET numarasını yazın.
Arkadaş bu neyin kafası. Roma rakamları kullanıldığında matematik yok muydu? Antik çağlardan beri matematik de, astronomi de, geometri de Avrupa'da vardı. Avrupa şu anda kullanılan 10'luk sistemi araplardan öğrendi. Ama onu da araplar icat etmedi. Hint'liler icat etti.
konuşma adabı harika! tam mahalle kahvesi ağzı. ( Pardon kıraathane ) Allah’tan eski görevi eğitim bakanlığındaymış. bu konuşmanın daha iyisini bizim köyde her çay sohbetinde dinleyenilirsiniz. Ülkemin milletvekili bu durumda siz gerisini düşünün.
islam medeniyetinin bişe icat ettiği yok ,tuvaleti etmiş olabilir :)
Çok merak ediyorum; benim vekilim olmayan bu şahıs nasıl olurda meclis te vekili oldugu kişileri temsil edecek!!! daha konuşmasını bilmiyor
engeç 5 sene içinde herşey belli olacak. norveç gibimi, yoksa liberya gibimi olacağız. millet yaşayarak görmesi gerekiyor söyleme, lafa inanmıyor. 13,5milyon emeklinin 10milyonu akpye verdi oyunu.fark 10milyon. 58-90 yaş arası karar veriyor geleceğe.
Ah be abicim bizim derdimiz bu zaten,, bırak dedenle övünmeyi sen bişey ürettinmi onu söyle bana
Matematik ve Astronomi islamiyetten once de vardi.
@hidirhidiroglu İSLAM HZ. MUHAMMED S.A.V DÖNEMİNDE GELEN BİR DİN DEĞİLDİR. İSLAM DİNİ BÜTÜN PEYGAMBERLERİ KAPSAR. BÜTÜN PEYGAMBERLER İSLAM PEYGAMBERİDİR. HZ. MUSA, HZ. İSA , HZ. YAKUP, HZ İBRAHİM VE ONDAN ÖNCEKİ PEYGAMBERLERİN HEPSİ İSLAM PEYGAMBERİDİR BU GERÇEKLER İNSAN TARAFINDAN ÇARPITILMIŞ VE PEYGAMBERLERİN HEPSİ SON PEYGAMBER OLAN HZ. MUHAMMED S.A.V KENDİ KAVİMLERİNE MÜJDELEMİŞTİR. YORUM YAPIYORSUN BARİ ARAŞTIRIP TA YAP. AÇ KURAN IN TÜRKÇE MEALİNİ OKU SONRA BÖYLE YALAN YANLIŞ YORUMLAR YAPIYORSUNUZ.
BİZİ BU ADAM TEMSİL ETTİ VE BİZ BU ADAMA ÖMÜR BOYU BAKAACAĞIZ YAZIK BERÇEKTEN YAZIK
AYRICA UMREYE UÇAK YERİNE , DEVEYLE GİDERDİN.3 AYDA GİT 3 AYDA GEL.TABİ TEK PARÇA HALİNDE DÖNERSEN HÜLOĞ.
Abi neyin kafasını yaşıyorsun?
ülkemizde gereksiz o kadar şeyle zamanımızı harcıyoruz ki üretime yatırıma vakit kalmıyor.
YA TAMAM DA VEKİL EFENDİ,SİZİ TUTAN MI VAR?
bunlar benim milletime vekil olmuş yaa. ne kadar acı
offf offf kimler vekil olmuş
Dinler çağı bitmiştir. Bilimle mantıkla uyumlu olmayan toplum kültür inanç felsefe var olamaz. Tarihin çöplüğüne atılır. Direnmek nafiledir doğa ok eder.
Vah zavallı ülkem bunlara kaldı
Ne kadar basit bir örnekleme.
haklı demiş ne var bunda
Bu adamın benim vekilim olduğuna inanmak istemiyorum!!
malların vekilinden ne beklenir ebediyete değin o gavur dediğin kafası çalışan insanların yeniliklerine muhtaç olacaksınız ALLAH BİR İNSANI YADA ÜLKEYİ CAHİLLE SINAMASIN.
İSLAM MEDENİYETİnin EN BÜYÜK MİMARI MİMAR SİNANIN BİLE NASIL NEYLE YAPILDIĞINI ÇÖZEMEDİĞİ PİRAMİTLERİ YAPANLAR MATEMATİK GEOMETRİ CEBİR MÜHENDİSLİK vb BİLGİSİ OLMADAN BUNLARI YAPABİLİRLERMİYDİ PIRAMITLERDE Pİ SAYISI YANİ 3,14 SAYI ORANI BİLE KULLANILMIŞ BU PİRAMİTLERİN YAPIMINDAN BİNLERCE SENE SONRA BULUNDU PEKİ PİRAMİTLERİ YAPANLAR BUNLARI NERDEN BİLİYORLARDI DEMEZLERMİ SORMAZLARMI SANA ? PEKİ BÖYLE BİR SORUYA NE CEVAP VERECEKSİN ? BÖN BÖN BAKACAKSIN SUSTA BARİ CAHİL OLDUĞUNU ANLAMASINLAR PARALARI BALYA YAPMAYA DEVAM ET
vay be.. helal olsun kral çıplak diyen birisi çıkmış sonunda..
Demokrasinin olduğu yerde Adalet vardır,Adaletin olduğu yerde ise - Hürriyet vardır! Bizde ise ne Demokrasi,ne Adalet, ne de Hürriyet var!!!
TEBRİKLER...,25 YIL SONRA YALAKLAĞIN MEYVELERİNİ TOPLAMAYA BAŞLAMIŞ MİLLETVEKİLİMİZ BE YA...
İSLAM MEDENİYETİ DAHA ŞUNUN ŞURASINDA 1500 YILLIK MADEM CEBİRİ GEOMETRİYİ MATEMATİGİ SIFIRI vb MÜSLÜMAN ALİMLERİ BULDUYSA BUNLARDAN BİNLERCE YIL ÖNCE İNŞAA EDİLEN MISIR PİRAMİTLERİNİ YAPANLAR HANGİ ASTRONOMİ MATEMATİK TEKNOLOJİ BİLGİSİ İLE BUNLARI YAPTILAR PEKİ ONLAR SIFIRI CEBİR GEOMETRİYİ ASTRONOMİyi BİLMEMİŞ OLSALAR PEKİ BUNLARI KİM NASIL NEYLE NASIL YAPTI DİYE ADAMA SORMAZLARMI ? SEN GİT CAHİLLERİ KANDIR ONLARA ANLAT BU YALANLARINI VE CEBİNİ DOLDURMAYA DEVAM ET
MİLLİ EĞİTİMDEKİ KAFAYA BAK.
EDEN,KENDİNE EDER DEMİŞ ATALARIMIZ!!!HATTA EDEN BULUR DEMİŞLER! BİZ DE BULDUK,ÇOK ŞÜKÜR!!!
AĞZIMI BOZDURMA BANA KOSKOCA MİMAR SİNAN BİLE YAVUZLA MISIR SEFERİNDE PİRAMİTLERİ 6 AY BOYUNCA İNCELEMESİNE RAĞMEN NASIL NEYLE HANGİ ASTRONOMİ MATEMATİK TEKNOLOJİ BİLGİSİ İLE YAPILDIĞINI ÇÖZEMEMİŞ SADECE BİR İKİ TEORİ ÖNE SÜRMÜŞ BARİ SUSTA CAHİL BOŞ ADAM OLDUĞUN ANLAŞILMASIN KOMİK DURUMLARA DÜŞME
Matematik ve Astronomi islamiyetten once de vardi. Sirf ulke musluman diye, Ortadogu'daki butun tarihi gelismeleri muslumanlara mal etmeye gerek yok. Donemin Islam alimleri Avrupa'nin karanlik çaginda Avrupa'ya pek çok sey ogretti. Hatta Ronesans'a bile onayak olduklari soylenebilir, ama Sumer, Babil, Misir, Hitit gibi uygarliklarin buluslarini Islamiyet'e mal etmek sovmenlikten baska bir sey degil.
şöferden milletvekili olursa bu kadar olur ne bekliyordunuz başka
Bunu söyleyen TBMM Milli Eğitim Komisyonu Üyesi , hey Allah ım daha neler göreceğiz acaba ? Ne cahil adamlar ne mevkilerde görev yapıyor.Sonra bu ülkenin eğitiminden medet umuyoruz.
Süper kafa Saman kafa
GAVURUN MAKİNESİNİ BEN YAPARIM VE BENİM YAPACAK ZANAATKARLAR VAR BU ÜLKEDE YETER Kİ YUKARISI SAHADA DÜZENLEME YAPSIN ÇIPLAK KALMAYIZ.
YAV BU HERİF NE DEMEYE ÇAILŞMIŞ 3 KERE OKUDUM ANLAMADIM YEMİNLEN.
@bizedogrugerekli_2017 Avrupa’nın Allah belasını versin demiş neden bilim sahibi oldukları için şunu demek istemiş bilime ne gerek vardı hep beraber çayırlarda çadırlarda otlardık ne gerek şu derin zekaya kılıç kullanmak caiz makineli tüfek haram aptal olmak caiz akıllı olmak haram şükürler olsun Suriyeliler ülkemize barındı belki onlardan biraz medeniyet öğreniriz hadi hayırlısı
TEKNOLOJİNİN GAVURU-MÜSLÜMANI OLMAZ.ALLAH ÇALIŞANA,GÖZ NURU DÖKÜP ALIN TERİ AKITANA VERİR. MİLLETİNİ VE DEVLETİNİ SOYAN-SOYDURTAN,KÖMÜR diye TAŞ ALIP MİLLETİN PARASINI YANDAŞA AKITANA HAYAT HARAM OLSUN.
Diğer Haberler