AK Partili başkandan Muharrem İnce'ye çok sert sözler

Esenyurt Belediye Başkanı Ali Murat Alatepe, CHP Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’nin geçtiğimiz gün Esenyurt’ta yaptığı konuşmaya sert bir şekilde cevap verdi. Alatepe, Muharrem İnce’ye hitaben, “Esenyurt’ta, bizim evimizde haddini aşmış. Gücün 6 ay önce göreve gelmiş belediye başkanına mı yetiyor. Senin gücün bana yetmez, Cumhurbaşkanımıza hiç yetmez. Sen onun kalibresinde değilsin’’ dedi.

Muharrem İnce'nin geçtiğimiz gün Esenyurt'ta yaptığı konuşmaya tepki gösteren Alatepe, "Bir ülkenin devlet başkanlığına aday oluyorsun, hatta gösteriliyorsun. Sizi partiden uzaklaştırmak için ortaya atıyorlar. Gelip Esenyurt Meydanı’na çıkıyorsun. Koskoca ipince adamsın. Uğraştığın kişi 6 aylık bir belediye başkanı. Gücünüz 6 ay önce başkan olmuş bana mı yetiyor. Vallahi yetmez. Vallahi benle uğraştığınız yerde kalibreniz Cumhurbaşkanımıza hiç yetmez. Muharrem İnce bakacak, bilgileri doğru alacak. Bilgileri hep yanlış. Cumhurbaşkanımıza saldırıyor. Yanlış yapıyor. Kalibresi yetmez. Ben buradayım” diye konuştu.

'İNCE'NİN BOYUNU AŞAN LAFLAR'

Başkan Ali Murat Alatepe, 1 Nisan’da yaptığı ve Muharrem İnce’nin de diline doladığı meşhur birlik konuşması hakkında ise şunları söyledi:

Şimdi sizlerle iki paragraf paylaşmak istiyorum. Yorumu da size bırakacağım. Bu okuyacağım paragrafların yorumu Muharrem İnce'nin boyunu aşan laflar. Zaten sıkıntı duyduğu laflar bunlar. Bunun için de gelip burada, Esenyurt’ta, bizim evimizde haddini aşmış. 1 Nisan'da şöyle bir şey konuştum. Karadenizli hemşerilerimizin şehitleri anma programı etkinliğinde bu konuşmayı yaptım. O günün özüne uygun olarak şunu demişim. ‘Gelin hep birlikte Esenyurtlu olalım. Gelin hep birlikte Türkiyeli olalım. Bu ülkenin bir vatandaşı olarak hizmet etme şerefine birlikte varalım. Bizim birlik olmaya ihtiyacımız var. İşte zorlarına giden kısım bu. Bizim bu teklifleri etmemiz zorlarına gidiyor. Bizim birlikte olmaya ihtiyacımız var.

'DÜNYANIN EN ŞANSLI İNSANLARI SURİYELİLER'

Dünyanın en şanslı insanları Suriyeliler. Niye mi? Çünkü bizim gibi komşuları var. Aldık bağrımıza bastık, aşımızı paylaştık, hanemizi paylaştık. Ama böyle bir şey bizim başımıza gelse gidecek bir yerimiz dahi yok. Bizi kimse kabul etmez. Afrin'de 2 günde bitecek bir operasyonu sırf bir sivilin daha canı yanmasın diye 57 günde tamamladık. Biz biliyoruz ki Afrin'de yapmasaydık bu savaşı, Gaziantep'te yapacaktık, Maraş'ta, Konya'da Ankara'da yapacaktık. Şu toplanan kalabalıkla binecektik araçlarımıza Ankara’yı savunmaya gidecektik. Bu gün Mehmetçiğimiz bu olmasın diye, huzur bu ülkeden ayrılmasın diye orada bu savaşı veriyor. Verirken de o huzur sadece burada değil oradaki Kürt’e de, Arap’a da, Türk'e de, Türkmen’e de hatta Hıristiyan’a da huzur gelsin diye veriyor.

'ŞOV YAPIYOR'

Bizim kardeşliğimizi tutmamız lazım, kardeş olmamız lazım. Bunu kaybedersek ne olur. Söylediğim nokta bu. Bunu kaybedersek Esenyurt’u kaybederiz. Bunu kaybedersek İstanbul'u kaybederiz. Kardeşliğimizi kaybedersek Kudüs'ü ve Mekke'yi kaybederiz. Benim söylediğim bu. Gelmiş burada Esenyurt'u kaybetmekle Mekke mi kaybedilir diyor? Evet kaybedilir. Benim söylediğimi yalnız yerel anlamda, siyasi anlamda seçim anlamında değil. Biz onu kaybetmeyeceğimizi biliyoruz. Biz sizi 12-0 hükmen yenmişiz zaten. Her seçimde karşımıza çıkmışsınız, boyunuzun ölçüsünü almışsınız, almaya da devam edeceksiniz. Çünkü millet bizim arkamızda, sizin arkanızda olmayan şey bizim arkamızda. Bunu anlamanız gerekiyor. Sayın Muharrem İnce'nin Allah yolunu açık etsin, her halde bu seçimin sonunda CHP'lilere genel başkan olur. Cumhurbaşkanı olamaz ama o partinin başına, Kılıçdaroğlu’nun başkanı olur diye düşünüyorum.

Başkan Alatepe, Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu’nun Esenyurt’ta bazı muhtarlara bilgisayar dağıtmasını da eleştirerek, “Bir belediye başkanı işini gücünü bırakmış gelip burada muhtarlarımıza bilgisayar dağıtıyor. Bakırköylünün parasıyla gelip burada şov yapıyor. Kardeşim senin kalibren de buraya yetmez. Yetmedi, buraya geldin boyunun ölçüsünü aldın gittin. Seçmediler seni gönderdiler, Demek ki seninle olmuyor. Demek ki sende bir eksiklik var, Esenyurt'a uymayan bir şey var. Bunu Bakırköylülere havale ediyorum. Bakırköy’ün parasıyla gelip burada hava atmasın. Esenyurt'un parası çok, bütçesi çok geniş. Bakırköy'de yapamayacağınız işleri yaparız, orada aklın durur, dimağın şaşar. Bunu buradan söylüyorum, o da haddini bilsin. Biz burada haddimizle bir seçim geçiriyoruz. Kimseye laf etmiyoruz, edebimizden saygımızdan vazgeçmiyoruz” diye konuştu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 127 yorum
Bence sen oraya fazla ısınma sonuçta kalıcı değilsin. Boyundan büyük laf etme.
@palamutpalugu 11 gün kaldı. fazla yanacaksınız.
@elincmustafa2010 yorumcular her seçim aynı şeyi konuşuyorlar..kaybediyorlar,seçimden sonra yine kaybedince kulpları alıyorlar herşeye bir kulp takıyorlar.biz bıktık sizin bu kulplarınızdan siz hala 15 yıldır bıkmadınızmı aynı kulplarla dolaşmaya :))))
@eskisehirli35 ama sandıkta çevirdiğiniz dalavereleri çabuk unutuyorsunuz. Aklı evveller..
SAYIN BELEDİYE BAŞKANI....SİZDE HADDİNİZİ AŞMIŞSINIZ.....
BENCE ASIL SEN HADDİNİ ASTİN
BUNU BİR OKULN TEMEL ATMA TÖRENİNDEMİ SÖYLÜYORSUN..YAZIK ORDA YENİ NESİLLER BARIŞ KARDEŞLİK AHLAKTAN BAHSET..İŞİNİZ GÜCÜNÜZ ASMAK KESMEK
siz 20 senedir haddini aşıyorsunuz onu ne yapacağız??? bir laf vardır iğneyi kendine çuvaldızı ele batır derler
korku insana neler yaptırıp söyletiyor ya
MUHARREM İNCE YE SORUYORUM DIŞ DEVLETLER BASKANLARI İLEDEMİ BU SEKİL KONUSACAKSIN KAVGA EDER GİBİ K ABUK SUPUK KONSACAKSIN
@alieker37 Keşke hiç olmasa ama iç siyasette bırak isteyen istediğine abuk sabuk konuşsun. 16 yıldır dış siyasette bağırıp çağıranları sorgulamak gerekmez mi dostum.
Sen suriyelileri evinde besle o zaman hatta cok seviyosan ciftles ama millet adina konusma
yalaka haddini aşma
buna ne oluyorki.laf söylediği kişi senin mertebendemi.senin efendin söylesin.
DOĞRU SÖYLEMİŞ M İNCE ÜNİVERSİTE MEZUNU .O DEDİĞİ ŞAHIS LİSE
nasılda yalamış reisi bunların yatacak yeri yok
Doğrudur, Sayın İNCE boyunu aştı CUMHURBAŞKAN'lığı seçimlerine at başı durumuna geldi korktunuz ve her zaman ki gibi asarım keserimle konuşmaya başladınız.
@tunc.erbas, aday seçilmeden önce "parti genel başkanı doğal adaydır kaçamaz" diye bas bas bağırırken, aday gösterildiği gün "sayın genel başkanım her zaman partili biri aday olmamalı dediniz bende size katıldım hak verdim" diyen, başörtüsü meşrulaştırılıyor diye cumhuriyet resepsiyonuna katılmayan ama bu gün başörtülü anasını bacısı miting kürsülerinde sergileyip böyle bi sorun yoktur diyen çarkçıbaşı inceden bahsediyorsun değil mi
Yala yala belediye başkanı adayı olmak için
Çapsız bir belediye başkanı;böylelerinden ne bekleyebilirsin ki!
Sen kımsın m... adam başkan adayı. erdö izin vermesse senın hayatın boyunca cıkamayacagın sevıye şimdiden cıkmıs adam..
haha komik misin sen keeeMAAL başından atmak zorunda kalmasaydi Muharrem nasıl aday olacaktı:)
boş ve gereksiz MAHLUKAT
Söylemişsin bir laf ye yut otur aşağıya, bu millet bu kadar da aptal değil.Sıkışınca hemen dine getirin konuyu.Din sömürücüleri sizi.Yok baş örtüsüydü, yok imam hatip okullarıydı yetmedi şimdi ağzınıza yakışmayan Mekke. Muharrem İnceyi dinleyen insanları görmediniz sanırım.Korkunun ecele faydası yok.
Gelip evimizde bize laf söylüyor ne demek, Esenyurt size özel ayrı bir yer mi? Elbette gelip propagandasını yapacak.
meydanlardan sallamak kolay yiyorsa çıkın adamın karşısına da alın boyunuz ölçüsünü
Belediye başkanı zurnanın son deliği bile değil.
BENİM BABAM SENİN BABANI DÖVER ÜLKENİN DÜŞTÜGÜ DURUMA BAKARMISIN PARA ADAMA NELER YAPTIRIYOR ALLAHIM SEN BU İNSANLARDAN KORU KULLARINI .
ALİ MURAT SEN KİMSİN HIYARAĞASI SEN DENĞİNDE KIRATINDA DAKİ ADAMLARA CEVAP VER SENİN CEVAP VERDİĞİN ADAM CUMHURBAŞKANI ADAY I SEN KİMSİN
az kaldı 24 hazirana it gibi korkuyorlar yaptıklarının bedelini nasıl ödiyecekler bence onu düşünsünler
AKP İYİCE TIRSTI - AFERİM İNCE BÖYLE DEVAM
çok az kaldı 24 hazirana :)
senle tuvalete gitmem bay muharrem içip içip ming yapmakla ülke yönetilecekse meyhaneden birini bulup getirelim_? senin ne farkın kalıyor _? ülke yönetecekmşs sen traktörü geri geri kullanmaya devam et
Sen Muharrem İnce'nin değil kalibresi hiç bir şeyinde değilsin
sapkınlar partisinin sonu geldi
yalaka durağında inecek vaaaar
hangi dünyadan yaşıyorsun bilmiyorum ama senin dünyanda yaşamak istemem
hepiniz fetöcüsünüz
hadi len turşuuu deh kaybol.
Başkan efendi sana kadar mı düştü siyaset yapmak sen kimsin yorum eleştiri yapacak kadar oldunmu sen haddini bil yalakalık için basitleşme
@fahrettin_goycimen_1960 o başkan da senin dediğinin benzerini söylüyor. Muharrem ince bula bula beni mi buldu diyor. İncenin bir belediye başkanını rakip görüp laf atmasını garipsemiyorsun da, başkanın cevap vermesini mi garipsiyorsun?
korkma 24 hazirandan sonra acıtmayacaz
Sayın demeyin şu yalamalara ya; habere bak!
sen kimsin yalama herif isiniz gucunuz yalakalik olmus insallah saltanat yikilacak aminn
senin cibiliyetin ne belediye elemani. hadi ordsn. millet yemiyor artik. ince geliyor ince. rizeden selam
tanzimatla ele geçirip 100 yıl bu ülkeye zulüm eden zalimler asıl siz aştınız
Sen kimsin ya
Haddini bil, sen belediye başkanı o millet vekili
@y.zulcan, esenyurt nüfusu 846.492, yalovanın nüfusu 251.203 esenyurt belediye başkanı olmak için chp nin yalova milletvekili olmak için gerekenden daha çok oy alması lazım biliyorsun dimi, kabaca bir esenyurt belediye başkanı eşittir 3,5 chp yalova milletvekili
@mendilli2 sen neyin kafasını yaşıyon :)
Diğer Haberler